Przebudzenie lisicy

PRZEBUDZENIE LISICY. Uświadomienie własnej kobiecości dzięki Zwierzętom Mocy
Dorota Rosłońska
Wydawnictwo NEW SPACE, Białystok 2017

To pozycja głównie dla kobiet, ale także mężczyzn, którzy mają w sobie zbyt mało żeńskiej energii, albo chcą zrozumieć swoje partnerki, córki, siostry, matki. Chodzi o przewodnik prowadzący do naszej najskrytszej istoty, pozwalający odkryć, kim jesteśmy, pragniemy być, by wreszcie stać się takimi właśnie istotami. Daje wskazówki, jak odnaleźć wewnętrzną moc oraz potencjał i pozbyć się tego, co w nas destrukcyjne.

Naszym przewodnikiem są tu Zwierzęta Mocy, funkcjonujące od setek lat w wielu kulturach. To bodaj pierwsza napisana w Polsce książka pokazująca, jak pracować z tymi archetypowymi stworzeniami. Nawiązując do Biegnącej z wilkami Clarissy Pinkoli Esles, swego rodzaju biblii dla świadomych kobiet, okazuje się jednak bardziej przystępna i praktyczna.

Gdy wędrujemy przez las życia, raz przyświeca nam słońce, pozwalając na jasność widzenia, to znów gubimy drogę w mroku, błądzimy. Nie jesteśmy jednak osamotnieni. Magia Natury zakłada naszą z nią jedność. Zaglądając w głąb siebie, swojej kobiecości, otwierając się na intuicję, otrzymujemy magiczne wsparcie m.in. Przodków, którzy obdarzają nas miłością i mądrością. Na szamańskiej ścieżce naszymi przewodnikami stają się Zwierzęta Mocy, które pomagają odkryć w nas zarówno Cień (wady), jak i Światło oraz Moc (potencjał). To ułatwi nam przejście na stronę blasku. Widząc w sobie np. Czarną Panterę, Wilczycę czy Lisicę, uświadamiamy sobie, jakie ich cechy dają nam siłę, a jakie sprowadzają do niskich wibracji.

Dora Rosłońska pokazuje, że zbyt często naszym życiem sterują nieprawdziwe informacje blokujące programy umysłowe, które warto zauważyć, uwolnić, by zacząć żyć według własnych zasad.

Jedna z szamańskich metod uzdrawiania, jaką są Zwierzęta Mocy, pięknie łączy się z procesem oczyszczania Rodu, z którym wiążą nas nici losu. Gdy do głosu dojdzie miłość, przebaczenie, radość, do Serca i Duszy popłynie mądrość oraz wsparcie Przodków. Odkryjemy naszą dziką naturę (rozumianą jako pierwotną, spontaniczną, nieskrępowaną), własny potencjał, wartość oraz wewnętrzną moc. Otworzymy się na boskość i kreatywność.

Dzięki tej książce poznajemy Zwierzęta Urodzeniowe, Białe, Zwierzęta Ognia, Wody, Ziemi i Powietrza. Ich Duch i nasz wymieniają się doświadczeniami. Jeśli trzeba, pomogą przekroczyć granice czasu i przestrzeni, przepracować wspomnienia, a nawet inkarnacje, odwiedzić miejsca mocy. Szanujmy je. Zgodnie z prośbą czy pytaniem przeprowadzą przez potrzebną lekcję. Jeśli zaś któreś zwierzę jest nam szczególnie bliskie, otaczajmy się jego podobiznami.

Wilczyca to odwaga, wyższy wymiar percepcji i świadomości, intuicja, szósty zmysł. Pomaga odnaleźć siebie, pozostając z nami na każdym poziomie świadomości. Dzięki niej nie będziemy czuli się samotnie. Foka pokaże, jak program uzależnienia od innych zmienić w odwagę i wiarę w siebie. Ćma, przemieniając się w Motyla, wydobędzie nasze wewnętrzne światło, mądrość. Wieloryb pomoże w głębi zachować spokój, gdy na powierzchni oceanu życia szaleją fale. Jeleń to symbol wewnętrznego ducha, Lisica zaś uosabia dojrzałą kobiecą świadomość, kipi energią, odwagą. Pewna swoich zalet i mocy (ale nie wojowniczka) nie jest jeszcze mądrą staruchą – Sową. Białe Zwierzęta, reprezentujące Ducha i jego czystą świadomość, otwierają na wszechwiedzę i informacje z innych galaktyk.

Zdaniem D. Rosłońskiej nie ma zewnętrznego matrixu. Wraz z całym ludzkim Rodem tworzymy go kolektywnie jako programy, nie zdając sobie sprawy z naszej mocy i obecności w nas Ducha. A z jego pomocą, uświadamiając sobie działanie żywiołów, możemy nimi kierować. Aby je zharmonizować, wystarczy miłość, czyli wdzięczność za istnienie na świecie. Nie oddawaj decyzji o sobie innym.

Recenzja: Nieznany Świat 07/2018

Bieżący numerStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.