Dowód na życie po śmierci

TEST. DOWÓD NA ŻYCIE PO ŚMIERCI
Stéphane Allix
Studio Astropsychologii, Białystok 2018

Stéphane Allix (ur. 1968) pochodzi z inteligencko-artystycznej rodziny. Jego ojciec był profesorem geografii i malarzem, matka rzeźbiarką. Stéphane i brat nie poszli w ich ślady, chcąc zasmakować prawdziwego życia. Razem spędzili wiele lat w Afganistanie, gdzie autor pracował m.in. jako korespondent wojenny.

W 2001 r. jego dotychczasowe życie zmieniło się o 180 stopni. Pod wpływem tragicznej śmierci brata, Allix zaczął poszukiwać odpowiedzi na pytanie, co dzieje się ze świadomością, gdy ustają funkcje mózgu. Chciał także zbadać wiarygodność ekstrasensów twierdzących, że potrafią komunikować się ze zmarłymi.

W 2013 r. zdecydował się na równie śmiały, co kontrowersyjny krok. Do trumny swojego ojca włożył kilka należących do niego przedmiotów i wszystko dokładnie udokumentował. Następnie ruszył na spotkanie z mediami spirytystycznymi, chcąc sprawdzić, czy przejdą one tytułowy test, odgadując, jakie to rzeczy.

Książka jest relacją z dziennikarskiego śledztwa Allixa, który namówił do współpracy najbardziej utalentowanych francuskich ekstrasensów. Ludzie ci, penetrując zaświaty dzięki wrodzonym zdolnościom, opowiedzieli mu nie tylko o tym, jak wygląda przechodzenie na drugą stronę z perspektywy duszy, ale opisali też wiele zaskakujących szczegółów „pozagrobowej” egzystencji. Np. od medium Christelle Dubois autor dowiedział się, że po śmierci czekają nas różne poziomy wibracyjne – strefy, gdzie nowoprzybyli przechodzą swoistą energetyczną regenerację. Owa energia (choć inna od tej, o jakiej uczono nas na lekcjach fizyki) to według innego bohatera książki – paryskiego medium Pierre’a Yonasa symboliczny klucz do świata duchów.

U Allixa znajdziemy fascynację francuskim spirytyzmem jak i odniesienia do badań współczesnych parapsychologów, np. dr Julie Beischel (patrz 11/2013). Dla wielu osób miłym zaskoczeniem będzie potwierdzenie przez autora, że takie media, jak Daniel Dunglas Home czy Chico Xavier, działają nadal, tylko w nieco innej otoczce. Dziś są to terapeuci pomagający ludziom uporać się ze stratą bliskich (choć w książce znajdziemy krytyczne głosy na temat takiej formy przeżywania żałoby). W swoim oryginalnym, przejrzystym, a miejscami prowokującym dziele Allix pyta też, czy dar komunikacji z zaświatami to błogosławieństwo czy przekleństwo. W nieskrywanej fascynacji mediumizmem nie zapomina jednak o podstawowej kwestii, jaką jest opracowany przez niego test.

Recenzja: Nieznany Świat 06/2018

Bieżący numerStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.