Fenomeny niemożliwe

FENOMENY NIEMOŻLIWE, które nie mogły zaistnieć, a istnieją
Reinhard Habeck
Wydawnictwo AMBER, Warszawa 2018

Pozornie nieznanoświatowa „sieczka” - od zdjęć duchów, poprzez wizytę w opuszczonej kopalni złota w Ekwadorze, gdzie znaleziono setki zadziwiających artefaktów - po otwierające się co kilka lat w połowie sierpnia wrota do innego świata na przełęczy Mittagscharte czy kamienne piramidy La Mana ze świetlistymi spiralami, ukazujące m.in. gwiezdne konstelacje. Niech jednak symptomy rzekomego chaosu nikogo nie zwiodą, gdyż autor książki Reinhard Habeck to znany, doświadczony i wytrwały badacz tajemnic przeszłości, który napisał serię tomów wydanych na świecie właśnie w serii Niemożliwe (w języku polskim nakładem AMBERA ukazały się wcześniej m.in. jego Teksty niemożliwe, Obrazy i fotografie niemożliwe oraz Rzeczy niemożliwe).

Z całości zapisów, jakie składają się na sygnalizowane edycje, wyłania się zdumiewająca, fascynująca rzeczywistość, o której w gruncie rzeczy niczego nie wiemy. O wielu zjawiskach i fenomenach, o których mówi najnowsza książka Habecka, pisaliśmy w (twarze pojawiające się na scenach i posadzkach pewnego domu w Belmez w południowej Hiszpanii, starożytny komputer z Antykithery, transkomunikacja). Do wielu innych jednak nie dotarliśmy, a niektóre historie przedstawione w Fenomenach niemożliwych nawet w gronie ludzi redagujących Nieznany Świat wzbudziły niekłamane zdumienie (przeczytajcie np. o mięknącej nagle kamiennej posadzce, w której ugrzązł po kolana pewien rycerz w austriackim kościele w Seefeld, 20 km od Innsbrucka, czy o kocie Lucky oraz ekranowej zjawie telewizyjnej z Erkrath. Wszystko to gwarantuje pasjonującą lekturę, zwłaszcza że poszczególnym opowieściom towarzyszą przepyszne dokumentalne zdjęcia. W tę arcyciekawą książkę najlepiej zagłębiać się równolegle z pozostałymi tomami Habecka (wszystkie są dostępne w stacjonarnej i internetowej księgarni ). No, a już ta historia z latającymi pomidorami Ojca Pio - palce lizać.

Recenzja: Nieznany Świat 06/2018

Numer bieżącyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.