Opowieści z biura duchów

OPOWIEŚCI Z BIURA DUCHÓW. Prawdziwe historie osób, które zbliżyły się do nieznanego 
Ada Edelman
Samsara, Białystok 2018

Czym jest Biuro Duchów? Taką nazwę nadała swojemu projektowi Ada Edelman (literacki pseudonim Beaty Kampy; patrz Galeria Portretów NŚ 2/2018). Jego celem, jak pisze twórczyni, jest przypominanie ludziom, że jesteśmy więcej niż tylko ciałem i że bliskich sobie osób nie jest w stanie rozdzielić nawet śmierć.

Ada vel Beata doskonale to pojmuje, mając za sobą doświadczenia śmierci klinicznej. Podczas jednego z nich utknęła między tym a tamtym światem, widząc po jednej stronie lekarzy walczących o jej życie, a po drugiej cudowną krainę i zmarłą babcię, która wyszła wnuczce na spotkanie. Powrót do świata żywych – jak przyznaje autorka – był trudny, jednak dał jej pewność, że świadomość nie umiera wraz z ciałem. Dzięki temu tak dobrze rozumie ona tych, którzy mieli okazję zajrzeć w zaświaty bądź otrzymali stamtąd znaki. Prowadząc przez lata blog Biuro Duchów, nie tylko zbierała podobne relacje, ale również próbowała odpowiedzieć na pytania, co usiłują przekazać nam zmarli i w jaki sposób powinniśmy słuchać tego, co mają nam do powiedzenia.

W Opowieściach Biura Duchów znajdziemy relacje udokumentowane przez autorkę, opatrzone jej trafnymi komentarzami i opiniami badaczy nieznanego. Książka dzieli się na pięć rozdziałów poświęconych różnorodnym zjawiskom, w tym: wspomnieniom sprzed narodzin, przekazom i przestrogom z zaświatów, relacjom ze śmierci klinicznej (NDE), pamięci z poprzednich inkarnacji oraz przeczuciom zbliżającej się śmierci. Co ważne, Ada Edelman przedstawia nam opowieści bez lukru i pomady, ukazując przypadki obcowania z zaświatami w realistycznej, niekiedy szokującej formie. Znajdziemy tam więc zarówno podnoszące na duchu historie o znakach od zmarłych, jak i opowieści o duchach upominających się o sprawiedliwość albo karcących żyjących bliskich za złe decyzje. Tak było w przypadku pewnego młodzieńca, którego świętej pamięci dziadek usiłował wyrwać ze złego towarzystwa, oraz kata UB, jakiemu ofiary nie dawały przespać spokojnie ani jednej nocy.

Opowieści Biura Duchów to niebanalna, niezwykle wciągająca lektura, będąca powiewem świeżości w polskiej literaturze psychotronicznej. Jej największą zaletą jest uświadomienie czytelnikowi, że ten i tamten świat łączy cienka granica, a kontakty z zaświatami to nie mistyka, lecz element codzienności. Należy dodać, że książkę wstępem opatrzył Piotr Cielebiaś – zastępca redaktora naczelnego , a nasz miesięcznik udzielił jej patronatu medialnego.

Recenzja: Nieznany Świat 05/2018

Numer bieżącyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.