Nowa księga zakazanej archeologii

NOWA KSIĘGA ZAKAZANEJ ARCHEOLOGII .Tajemnicze znaleziska od A do Z
Luc Bürgin 
Wydawnictwo AMBER, Warszawa 2017

Kolejny wspaniały prezent Wydawnictwa AMBER dla miłośników zagadek przeszłości wydrukowany w ramach serii Księgi Tajemnic. Autor – znany dziennikarz i pisarz, wydawca oraz redaktor naczelny renomowanego magazynu Mysteries, którego książki już parokrotnie sygnalizowaliśmy w tej rubryce (napisał m.in. Tajne archiwa archeologii i Nowe zagadki archeologii) – nadal jest w swoim żywiole, prezentując niezbite dowody świadczące o tym, że przeszłość Ziemi jest zupełnie inna, niż utrzymuje akademicka nauka. A w środku: rewelacyjne fakty, odkrycia i znaleziska, nad którymi albo usiłuje się rozciągnąć kurtynę milczenia, albo próbuje je lekceważyć.

O niektórych zdumiewających artefaktach i innych wątkach, o jakich mowa książce Luca Bürgina (figurki z Acambaro, ślady stóp odciśnięte przed milionem lat w skałach, sekrety piramidy Cheopsa) pisaliśmy w , ale mnóstwo tu również nowych, zapierających dech w piersiach doniesień, takich jak pozaziemski relikt w słowackiej jaskini, najstarsze wykopalisko świata w postaci liczącego ponad 5 tysięcy lat koła z Zurichu, zbiór włoskiego adwokata Tolonego, który kolekcjonuje zakazane relikty, liczby pierwsze sprzed 20 tysięcy lat czy tzw. testament Crespiego. A szwajcarski minizegarek (sic!) znaleziony w nietkniętym grobie z okresu dynastii Ming (1368-1644 r.), włos z Woodburn czy czaszka karła z Maroka? Dodajmy, że książka jest wyjątkowo pięknie wydana i zilustrowana 200 kolorowymi zdjęciami, co czyni z niej edycyjne cacko. Gorąco polecamy!     

Recenzja: Nieznany Świat 05/2018

Numer bieżącyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.