Wybieram zdrowie

WYBIERAM ZDROWIE 
Beata Peszko 
Wydawnictwo LEW Sławomir Usielski Nowy Dwór 2018

Kolejna książka niezmordowanej Beaty Peszko, która konsekwentnie drąży problemy związane z naturalnymi terapiami i suplementacją diety (w nr. 11 z ub.r. wydrukowaliśmy jej ważny artykuł poświęcony wspomnianym zagadnieniom wraz z prezentacją sześciu okładek dotychczasowych książek autorki). W najnowszej pisze m.in. o diecie opracowanej przez Instytut Żywności i Żywienia (a także tzw. Piramidzie Zdrowego Żywienia), zakwaszeniu organizmu, wzmacnianiu odporności po 40 roku życia, terapiach witaminowych, naturalnej detoksykacji, epigenetyce jako wiedzy wartej wykorzystania w procesie zdrowienia, a nawet o stanowisku Jana Pawła II w sprawie uporczywej terapii. To tylko niektóre wątki składające się na tę ważną i wartościową edycji.

Naszą szczególną uwagę zwróciły m.in. refleksje autorki na temat manipulowania tzw. normami w wynikach badań. Chodzi o kwestię dającą o sobie powszechnie znać w wielu dziedzinach wpływających na ludzkie zdrowie (np. przy zanieczyszczeniach wody czy powietrza); gdy okazuje się, że sytuacja jest niekorzystna, zamiast jej przeciwdziałać, koryguje się właśnie normy. Jak pisze B. Peszko, Obecnie wyniki badań np. morfologii krwi interpretowane są na zasadzie - czy pomiar mieści się w normie. Pamiętajmy jednak, że normy ulegają zmianom, tak jest w przypadku norm witaminy D3 (norma została poszerzona), cholesterolu (norma została obniżona) i innych wartości. Trzeba o tym pamiętać i nie zawierzać obecnej interpretacji takich wyników badań. (…) Warto zapytać lekarzy, dlaczego wynik, który dwa lata temu był w normie, obecnie świadczy o chorobie czy złym stanie zdrowia? (…) Naturalnie niewielu interesuje się takimi „błahostkami”. A przecież sprawa jest poważna, bo chodzi o nasze zdrowie i jakość dalszego życia. Jeśli normy są tak drastycznie zaniżane i gdy z osoby ZDROWEJ stajemy się osobą CHORĄ, ma to określone konsekwencje. Takie skutki dotyczą przede wszystkim naszego zdrowia i… portfela. O tzw. mafii cholesterolowej, działaniu leków obniżających poziom cholesterolu i skutkach ubocznych tych leków napisałam w mojej książce „Witaminy mój sposób na zdrowie”.

Dobra, godna polecenia książka.

Recenzja: Nieznany Świat 05/2018

Numer bieżącyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.