Wyleczyłem się z Parkinsona

WYLECZYŁEM SIĘ Z PARKINSONA. Naturalne podejście do choroby Parkinsona & Co. Sposoby uzdrawiania i nowe doświadczenia
Manfred J. Poggel
Wydawnictwo KOS, Katowice 2017

Niemożliwe? A jednak! Autor tej ważnej książki (którą Nieznany Świat objął patronatem medialnym) Manfred J. Poggel sam cierpiał na chorobę Parkinsona, i to w zaawansowanej postaci. Wobec bezskuteczności leczenia za pomocą metod akademickich zaczął szukać ratunku na własną rękę i – odniósł zwycięstwo.

W swoim – jak rekomenduje polski wydawca – bardzo osobistym poradniku opisuje drogę do wydobycia się ze schorzenia uważanego za nieuleczalne. Wiodła ona w głównej mierze poprzez stopniowe odtruwanie organizmu z metali ciężkich oraz usuwanie z niego wszelkich toksyn, odkwaszanie, medytację, akupunkturę i inne alternatywne terapie, jakie Poggel stosował, wierząc w ich skuteczność. Nie powstrzymało go nawet okresowe zaostrzenie choroby, a opatrująca zapis tej walki swoim komentarzem doktor nauk medycznych Petra Wiechel pisze, że W dzisiejszych czasach ludzie delegują swoje problemy do lekarza. Ale nikt z zewnątrz nie potrafi ich wyleczyć – może to zrobić jedynie sam organizm. Powrót do zdrowia jest możliwy. Książka przypomina nam, żeby zachować większą czujność. Jedynie wówczas, gdy będziemy dobrze poinformowani, kiedy będziemy iść przez życie świadomie i z otwartymi oczami, rozpoznamy niebezpieczeństwa. Naszym wyborem jest, co robimy i co jemy – w jaki sposób wykorzystujemy czas, który jest nam dany.

A w środku o: złogach, zakwaszeniu organizmu, tzw. żywności przemysłowej (m.in. ważna sekwencja Parkinson wskutek pestycydów – a podobno są nieszkodliwe!), antybiotykach, glutenie, stresie czy boreliozie. Po drugiej stronie barykady zaś odżywianie wolne od chemii, dieta, ruch i odgrzybianie – by poprzestać jedynie na kilku wybranych sposobach odzyskiwanie zdrowia.

Moja historia – pisze Poggel – a także historie niektórych członków stowarzyszenia (chodzi o organizację z wzajemnej pomocy i wsparcia ludziom chorym - Elementares Wissen e.V - przyp. red.) jasno wskazują, że medycyna opierająca się na środkach chemicznych nie była w stanie nam pomóc. Pomoc znaleźliśmy wśród lekarzy medycyny naturalnej, czyli (…) posiadających medyczne wykształcenie akademickie oraz dodatkową specjalizację w dziedzinie medycyny naturalnej, a także wśród uzdrowicieli. Byli oni w stanie rozpoznać organiczne obciążenia mające wpływ na powstanie tych schorzeń, zatrucia, zagrzybienia i zakwaszenia, a następnie usunąć je z organizmu za pomocą lekarstw stosowanych w medycynie naturalnej. Jest to żmudny i długotrwały proces powrotu do zdrowia, wymagający od pacjenta dużej dyscypliny i konsekwencji. Ale świadomość, że sposób ten może zadziałać i przywrócić nam zdrowie oraz witalność w miejsce dożywotniej choroby, stanowi naprawdę dobrą motywację.

Recenzja: Nieznany Świat 04/2018

Numer bieżącyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.