Moje życie po śmierci

MOJE ŻYCIE PO ŚMIERCI. Pamiętnik z nieba
Erik Medhus. Elisa Medhus
Wydawnictwo SAMSARA, Białystok 2016

Bardzo ciekawa, acz niektórym mogąca wydać się szokującą książka. Jej narratorem jest bowiem człowiek, który popełnił samobójstwo, a następnie - za pośrednictwem medium - odezwał się już z tamtej strony i zaczął rozmawiać z matką, dzieląc się swoim życiem, włącznie z tym drugim już po porzuceniu fizycznej powłoki. Skąd zaś wiadomo, że chodzi właśnie o tę osobę, a nie kogoś, kto się pod Erika podszył? To akurat wydaje się pewne, gdyż przekazom towarzyszy warstwa informacyjna, weryfikowana na bieżąco przez jego bliskich, a zwłaszcza matkę. Dla Elisy Medhus - dodajmy - MOJE ŻYCIE PO ŚMIERCI. Pamiętnik z nieba jest już drugą książką poświęconą temu wątkowi. Pierwszą Mój syn; życie po życiu; prawdziwe rozmowy z drugiej strony białostockie Wydawnictwo SAMSARA udostępniło polskiemu czytelnikowi w 2014 r.

Szokujące mogą okazać się nie tylko niektóre szczegóły realioznawcze stamtąd przekazywane przez Erika Medhusa, lecz także jędrny, soczysty język, jakim się on posługuje, w rodzaju Nie chcę być dupkiem czy Kurwa, co ja zrobiłem? (To pierwsza refleksja po zastrzeleniu się przez Erika, gdy oglądał z góry swoje martwe ciało). Niech nikogo jednak ten knajacki język nie zraża. Emocjonalność sporządzanych zapisów z medialnych rozmów dodatkowo bowiem potęguje ich autentyczność. Dodajmy też i to, że bohater przed odejściem cierpiał na ekstremalnie ostrą postać choroby afektywnej dwubiegunowej, a w przekazach wyjaśnia wiele i związku z nią tego, co doświadczył - tu i TAM.

Gdy Erik wycelował w siebie pistolet, miał 21 lat. Stało się to 6 października 2009 roku. Po przejściu na niefizyczną stronę istnienia odnalazł swoje powołanie, jakim jest pomaganie duchowe tym, którzy zmagają się z życiowymi i zdrowotnymi problemami. Natomiast jego matka, Elisa Medhus to specjalista od medycyny internistycznej, która urodziła pięcioro dzieci. Prowadzi blog Channeling Erik i napisała na ten temat trzy książki.

Cichą bohaterką niezwykłych wydarzeń okazuje się wreszcie Jamie Butler - duchowa tłumaczka Erika, która przyznaje w posłowiu, że choć pośredniczyła w wielu channelingach, podczas pierwszego spotkania z Erikiem Medhusem przeżyła szok. W mojej karierze jako medium - pisze - pracowałam z duchami i śmierciami najróżniejszych rodzajów, ale nic nie przypominało Erika. Nie kierował się (…) żadnymi społecznymi obyczajami ani manierami (…), nie grał według tych zasad. …Nauczył mnie, że „słowo to tylko słowo. To intencja kryjąca się za słowem nadaje mu energię”. Dla Erika wulgaryzmy i ostry język niosą jego intencję bycia szczerym i prawdziwym - bycia nikim innym jak tylko sobą.

Dodajmy też i to, że Jamie długo nie mogła otrząsnąć się po tym, gdy okoliczności samego samobójstwa Erika przekazano jej w postaci obrazów. Od tego czasu, jak mówi, a minęło ponad 5 lat, rozmówca stał się jej przyjacielem, bratem i mentorem. Jest pełnym miłości przewodnikiem duchowym, bardzo autentycznym i sympatycznym. Frapująca i pod wieloma względami poruszająca książka, do lektury której zachęcamy.

Recenzja: Nieznany Świat 10/2017

Bieżący numerStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.