Rekomendacja miesiąca 09/2017

ANIOŁY ISTNIEJĄ NAPRAWDĘ. Zaskakująca prawda o aniołach i ich roli w naszym życiu
Ptolemy Tompkins, Tyler Beddoes
Wydawnictwo SAMSARA, Białystok 2017

To jedna z najbardziej spektakularnych historii w anielskim nurcie światowej literatury ezoterycznej. Wiąże się z głośnym przypadkiem z marca 2015 r., kiedy to w rezultacie tragicznej katastrofy drogowej prowadzony przez kobietę samochód z niewyjaśnionych przyczyn wypadł poza bariery mostu, przewrócił się na dach i pogrążył w lodowatych nurtach rzeki. Oprócz Jennifer podróżowała nim jej półtoramiesięczna córeczka, Lily, która w wypełniającej auto wodzie przetrwała 14 godzin. Działo się to w sytuacji, gdy matka dziewczynki, jak stwierdzono, wskutek odniesionych obrażeń zginęła na miejscu (z oględzin wynikało, że - uwaga! - pojazd wylądował do góry dnem, na mieliźnie, na ¾ szerokości rzeki. Siła uderzenia wysadziła przednią szybę, a dach zamknął się na przedniej części ciała Jennifer niczym pułapka na myszy, zabijając ją w pierwszej sekundzie). Mimo to uczestniczący w akcji ratunkowej czterej policjanci zgodnie stwierdzili, że przez cały okres jej trwania z zatopionego w lwiej części pojazdu dobiegał głos dorosłej kobiety wzywający pomocy (w domyśle: dla dziecka, którego obecności w środku nikt początkowo nie był świadom).W tym czasie kilkunastumiesięcznej Lily przypiętej pasami na tylnym siedzeniu w niewytłumaczalny sposób udało się uniknąć kontaktu z wodą o temperaturze 7 stopni.

Do zdarzenia doszło na moście Spanish Fork w amerykańskim stanie Utah, a cała ta głęboko poruszająca historia jest jedynie punktem wyjścia do rozważań na temat metafizyki w ogóle i roli w ludzkim życiu aniołów. Przy czym autorzy książki nie wypadli sroce spod ogona, gdyż pisarz i dziennikarz, Ptolemy Tompkins napisał wcześniej unikatowy tom Niebo istnieje naprawdę, drukując również swoje teksty w renomowanych tytułach prasowych, takich jak: Time i The New York Times. Natomiast Tyler Beddoes to nie kto inny, jak właśnie jeden z policjantów uczestniczących we wspomnianej akcji ratunkowej, absolwent studiów kryminalistycznych i dziennikarskich. Za swoją pełną ofiarności postawę, która doprowadziła do ocalenia Lilly został wyróżniony przez burmistrza Spanish Fork oraz Kongresu Stanów Zjednoczonych - sic!.

Podsumujmy: Tyler był naocznym świadkiem relacjonowanego wydarzenia (dodajmy, że utrwalonego w postaci zapisu kamery, której ścieżka dźwiękowa zarejestrowała głos nieżyjącej ofiary wypadku!). Natomiast Ptolemy nadał całej tej historii rys porywającego reportażu, o którym periodyk Publishers Weekly napisał, że zgrabnie przeplata historyczne przypadki istnienia aniołów z opisem roli, jaką odgrywają one w naszym życiu. Nie ma znaczenia, czy zgadzasz się z jego ideologią - historia ocalenia Lily jest poruszająca. Styl Tompkinsa to natchniony dar dla każdego, kto pragnie zgłębiać anielskie misterium.

Recenzja: Nieznany Świat 09/2017

Bieżący numerStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.