REKOMENDACJA MIESIĄCA 02/2017

ŚWIADOMOŚĆ WIELOWYMIAROWA W ŚWIETLE BADAŃ NAUKOWYCH
Danuta Adamska-Rutkowska 
Studio Astropsychologii, Białystok 2016

Po książce Związek ducha i materii. Naukowe dowody na istnienie rzeczywistości równoległych dr Danuta Adamska - Rutkowska opublikowała drugi tom projektowanej przez siebie tetralogii, zatytułowany Świadomość wielowymiarowa w świetle badań naukowych. Trzeba tu zaznaczyć, że przedsięwzięcie to jest unikalnym projektem na polskim rynku wydawniczym, ze względu na kompleksową próbę zmierzenia się z zagadnieniami, które są zwykle ignorowane przez naukę głównego nurtu. Autorka, od lat związana z miesięcznikiem Nieznany Świat, dobrze znana naszym czytelnikom, czyniąc głównym tematem cyklu książkowego ludzką świadomość, w klarowny i intrygujący sposób dokonuje rekapitulacji osiągnięć nowej nauki w tej kwestii, odnosząc się do tak trudnych zagadnień, jak związek ducha z materią i funkcjonowanie tzw. rzeczywistości niejawnej. Bo choć realność ta, przypominająca doświadczenie snu, jest doznawana wyłącznie w stanach paranormalnych, daje wgląd w prawdziwą naturę tego, co nas otacza, oferując szansę pogodzenie rzeczy pozornie sprzecznych. Adamska - Rutkowska jasno wskazuje, iż scjentyści (do których sama wszak należy), popełniają błąd dezawuując zjawiska anomalne – rzetelne ich przebadanie i wyciągnięcie wniosków, od których nie da się uciec, to jedyna droga do poradzenia sobie z tzw. faktami przeklętymi, jak określał ten rodzaj doświadczeń amerykański mirabilista Charles Fort.

W drugim tomie cyklu przeczytamy m.in. o wychodzeniu poza ciało, spotkaniach z istotami niematerialnymi, podróżach w przeszłość i w przyszłość, pamięci poprzednich wcieleń, regresji hipnotycznej oraz jasnowidzeniu w stanie hipnozy. W podsumowaniu książki autorka pisze: Wydaje się, że świadomość można lepiej poznać, zrozumieć i ocenić, jeśli podejdzie się do niej w sposób interdyscyplinarny i kompleksowy. Nieuznawane najczęściej badania świadomości, które prowadzi się w ramach parapsychologii i psychiatrii, to ważny krok na drodze do jej poznania. Badania te bowiem ujawniły, że subtelna forma kompleksu energetyczno-informatycznego o wykształconej świadomości jest bytem autonomicznym, który może istnieć i działać poza ciałem biologicznym. Co więcej, rozpoznania te wykazały, że może on kreować substancjalną rzeczywistość materialną, organizując ją, a fizyka kwantowa w pełni zgadza się z tą sugestią.

Nowa praca dr Adamskiej - Rutkowskiej to książka ze wszech miar godna polecenia. Z niecierpliwością czekamy na kolejne tomy zapowiedzianego cyklu.

Recenzja: Nieznany Świat 02/2017

Bieżący numerStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.