ŚWIADECTWO

ŚWIADECTWO. Prawdziwa historia hinduskiego lekarza, który przeżył śmierć kliniczną, spotkał Jezusa i przebudził się do nowego życia 
Rajiv Parti, Paul Perry 
Wydawnictwo SAMSARA, Białystok 2016

Jedna z wielu książek opisujących przeżycia z pogranicza śmierci, o tyle jednak odróżniająca się od innych, że w tym przypadku mamy do czynienia z doświadczeniem, które przeobraziło również światopogląd jej uczestnika. Był nim praktykujący w Kalifornii hinduski lekarz - znany i ceniony anestezjolog, ekspert w dziedzinie leczenia przewlekłego bólu, uzależnień i depresji.

Udzielając swojej rekomendacji Świadectwu, które - trzeba przyznać - jest lekturą frapującą, dr Raymond Moody uznał relację Partiego za wyjątkową m.in. dlatego, że podczas wędrówki po drugiej stronie lekarzowi ukazano wizję z jego dwóch poprzednich wcieleń, zaś towarzyszącymi mu istotami byli nie bogowie hinduizmu, lecz… archaniołowie. Uczestnik tego szczególnego NDE miał również - jak twierdzi - możność rozmowy z Jezusem, co wstrząsnęło całym fundamentem jego dotychczasowej filozofii. Ciekawe też, że postać, którą utożsamia on z Jezusem, przekazując swoje przesłanie, nie koncentrowała się na wątku religijnym. Jak to syntetyzuje wydawca, we wspomnianej rozmowie Pati otrzymał do wypełnienia życiowe misję: nieść światu przesłanie o uniwersalnej miłości, uzdrawiając zranione dusze i pomagając potrzebującym.

Nazywając w swojej przedmowie książkę doktora Parti jednym z najbardziej zdumiewających doświadczeń z pogranicza śmierci wspomniany Raymond Moody dodaje, że jego opowieść robi ogromne wrażenie nawet na takim weteranie tej tematyki jak ja. To niesamowite!  Po czym pisze tak: Już w samym tym aspekcie - przeszłych wcieleń ujawnionych podczas NDE - publikacja przygód, jakie Raj przeżył w innym świecie, nada zupełnie nowy wymiar racjonalnym badaniom doświadczeń przyśmiertnych. Te elementy wspomnień z poprzednich wcieleń wymagają uwagi, a przedstawienie jego opowieści połączy badania nad doświadczeniami NDE z reinkarnacją, co nada badaniom nad doświadczeniami z pogranicza śmierci nowy wizerunek.

I dalej: W wyniku tych oraz innych opisanych w książce zdarzeń osobowość Raja przeszła głęboką transformację. Taka głęboka transformacja staje się udziałem wielu ludzi przeżywających NDE, a kiedy powracają do świata żywych, znacząco zmieniają oni swoje relacje z bliźnimi. Mimo to często mają trudności z utrzymaniem się na (…) nowej drodze. Wciąż pozostają przecież ludźmi w ludzkim świecie. Raj nadal kroczy tą ścieżką, głosząc przesłanie, jakie wyniósł ze swojej wizji, i płaci za to sporą cenę. Po swoim NDE (…) zrezygnował z pracy anestezjologa i zajął się opracowywaniem metody leczenia o nazwie „uzdrawianie oparte na świadomości”. Nie wymyślił tej formy leczenia sam, została ona objawiona przez Aniołów Stróżów, którzy towarzyszyli mu podczas NDE i którzy są z nim do dziś. Pomimo trudów związanych ze zmianą zawodu, Raj trwa w swojej determinacji, aby wprowadzić w życie tę formę uzdrawiania.

Doktor Parti zaś na konferencji w Arizonie powiedział: W swoim dawnym życiu usypiałem ludzi. Teraz ich budzę. Sam też jestem przebudzony.

Recenzja: Nieznany Świat 02/2017

Bieżący numerStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.