ZDROWIE OD A DO Z

ZDROWIE OD A DO Z, czyli o skutecznym leczeniu, jakiego nie znacie
Beata Peszko
Wydawnictwo LEW, Sławomir Usielski, Orneta, Nowy Dwór  2016

Mieszkająca w Niemczech niekonwencjonalna terapeutka (a przy okazji także absolwentka Wydziału Farmacji Gdańskiej Akademii Medycznej) znów pojawia się na rynku z dobrą i ważną książką ZDROWIE OD A DO Z, czyli o skutecznym leczeniu, jakiego nie znacie (wcześniej wydała m.in. Stop alergiom i Witaminy. Mój sposób na zdrowie). To z jednej strony, przewodnik po naturalnych środkach i sposobach leczenia (większość z nich Beata Peszko sprawdziła na sobie), z drugiej zaś - uwaga, bo to ważne! - po lekach, które szkodzą i farmaceutycznych oszustwach (nie bez powodu autorka nazywa współczesne apteki sklepami chemicznymi). Ciekawy okazuje się też końcowy rozdział poświęcony wodzie - jej jakości i wpływowi na funkcjonowanie ludzkiego organizmu.

Poruszanie się po książce ułatwia zamieszczony na końcu alfabetyczny indeks chorób, o jakich jest w niej mowa. Ważny segmentem tomu są także informacje dotyczące leczniczego działania witamin (m.in. A, B17, C, D3 i K2), które Big Pharma równie zaciekle, co kłamliwie deprecjonuje tylko dlatego, że nie może na nich zarobić (nie podlegają one opatentowaniu). Sporo jest też o roli naturalnych terapii w przypadku choroby Alzheimera, nowotworów i RZS. Jednym słowem to dobra, wartościowa edycja, jakiej lekturę warto zarekomendować nie tylko tym, którzy chorują, lecz także lekarzom o otwartych umysłach.

Recenzja: Nieznany Świat 02/2017

Bieżący numerStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.