Pozbądź się raz na zawsze wstydliwych hemoroidów!

Zdrowie z natury. Domowa apteczka leków na powszechne dolegliwości
Burke Lenniham
Wydawnictwo Illuminatio, Białystok 2014.

Z ostatnich badań wynika, że co drugi Polak ma hemoroidy, czyli żylaki odbytu, tzw. krwawnicze guzki. Zwykło się mówić, że nie da się ich pokonać prostymi metodami i jedynymi skutecznymi metodami są gumowanie, skletoterapia, laseroterapia i inne metody operacyjne, a przede wszystkim inwazyjne.
Proponujemy, byś przed wizytą u proktologa wypróbował inne sposoby. Uwierz – to działa!

Szybka pomoc

Oczar wirginijski (tradycyjny środek ściągający dostępny w każdej aptece) stosowany zewnętrznie na kurczenie się hemoroidów. Istnieją także dwa preparaty trudniej dostępne, za to o znacznie silniejszym działaniu: Avenoc Hemorrhoid Cream lub Hemorrhoid Cream marki Nelsons.

Dalsze postępowanie, w tym także zapobiegawcze.

Zależy od przyczyn powstania hemoroidów. Oto kilka możliwych przyczyn choroby oraz przykłady leków, które można stosować:

 • Czy z trudem się wypróżniasz?
  Zbyt duży wysiłek wkładany w wypróżnianie może przyczynić się do powstania hemoroidów. Rozwiązaniem jest zapobieganie zaparciom (zajrzyj na stronę 201).
 • Czy masz żylaki na nogach?
  Jeżeli podstawowym problemem są słabe ściany naczyń krwionośnych, co prowadzi do deformacji żył i gromadzenia się w nich krwi, możesz je wzmocnić, przyjmując: Calc. fluor. 6x, sól komórkowa; rutynę i bioflawonoidy.
 • Czy twoje hemoroidy są wynikiem zaburzeń hormonalnych?
  Czy pojawiły się w trakcie ciąży lub ciężkiej pracy? Albo w trakcie menopauzy lub perimenopauzy? Jeżeli tak, to oprócz stosowania się do powyższych zaleceń przez dłuższy czas każdego dnia przyjmuj Sepię 6c lub – jeśli objawy są poważne – Sepię 30c krótkoterminowo.
 • Czy twoja wątroba jest zapchana?
  Krew przepływająca przez żyły w odbycie w drodze powrotnej do serca przepływa przez wątrobę, ale jeśli wątroba zostanie zapchana, krążenie także zostanie zahamowane i powstanie zator. Marskość wątroby to skrajny przykład, kiedy przepływ krwi przez ten organ jest znacznie utrudniony. Jednak krążenie może być również spowolnione, kiedy wątroba ciężko pracuje, starając się oczyścić organizm z przedostających się do niego toksyn, pochodzących z przesiąkniętego chemią świata, w którym żyjemy.
  A oto rozwiązania:
  • okłady z oleju rycynowego na wątrobę;
  • ziołowy środek na oczyszczanie wątroby (w twoim lokalnym sklepie ze zdrową żywnością powinni mieć dobrą mieszankę);
  • co drugi dzień leki homeopatyczne Nux vomica i Sulphur.

Więcej naturalnych sposób na uporczywe dolegliwości – np. osteoporozę, zaparcia, bóle pleców czy pęcherze, można znaleźć w opracowaniu będącym swoistą apteczką leków naturalnych na ponad 200 powszechnych problemów – ZDROWIE Z NATURY, Burke Lenniham, Wydawnictwo Illuminatio, Białystok 2014.

W sprzedażyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.