SZEPTY STAROŻYTNYCH – malarstwo i grafika AGNIESZKI SZYFTER

Pod patronatem medialnym Nieznanego Świata

SZEPTY STAROŻYTNYCH to seria malarstwa i grafiki Agnieszki Szyfter, inspirowana przekazami starożytnych, wielkich myślicieli, odkrywców oraz filozofów: Platona, Seneki, Sokratesa, ale też Kartezjusza, Osho oraz Einsteina.

Symbole, które pojawiają się w tej kolekcji sztuki, sięgają antycznego Egiptu, ludów Afryki, kultury Majów oraz Azteków. Mogą budzić tajemne moce, stanowią źródło sekretnej energii oraz dotykają sensu życia.

Agnieszka Szyfter – współczesna artystka-malarka, której twórczość była prezentowana na Manhattanie w towarzystwie prac Pabla Picassa, Salvadora Dali, Joana Miró, Henry’ego Matisse’a oraz Marca Chagalla – maluje obrazy w technikach mieszanych na płótnie, tworzy grafiki i rysunki. Mieszka i pracuje w Warszawie. Miała wystawy w Europie (np. Genewa, Sztokholm), Azji (np. Pekin) oraz w USA (np. Nowy Jork, Los Angeles). Galeria, która ją reprezentowała w Pekinie na International Beijing Art Exposition, otrzymała – jako jedyny reprezentant z Europy oraz Ameryki – nagrodę TOP TEN Influencial Galleries, przyznawaną przez Ministra Kultury Chin za twórczość reprezentowanych artystów. Jest członkiem SZKOŁY EMOCJONALISTÓW, założonej w USA przez profesora Lubomira Tomaszewskiego, zaproszona do uczestnictwa osobiście przez założyciela.

Wystawa SZEPTY STAROŻYTNYCH trwa od 22 czerwca do 22 lipca br.
Miejsce: Bílý Koníček w Muzeum Etnograficznym w Warszawie, ul. Kredytowa 1
Otwarcie wystawy 22 czerwca br. godz. 19.00-21.00

Bieżący numerStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.