Oczyma medium. Skazani na śmierć

SKAZANI NA ŚMIERĆ. Inkaski ślad niedzickiej legendy. Oczyma medium
Grzegorz Szymański, Tamara Jermakowa-Szymańska

Niezwykłe dzieje Inków Polsce związanych z Zamkiem w Niedzicy znanym z fascynujących książek znakomitego reportera Aleksandra Rowińskiego: Pod klątwą kapłanów, Przeklęte łzy Słońca i Dreszczowce zamku Dunajec, w których autor udowadnia, że legenda o polskim szlachcicu Sebastianie Berzewiczym, jego córce – inkaskiej księżniczce – Uminie i małym Antonio była prawdą!

TYLKO u nas! Pod patronatem medialnym miesięcznika "Nieznany Świat".

Książka SKAZANI NA ŚMIERĆ. Inkaski ślad niedzickiej legendy. Oczyma medium autorstwa Grzegorza Szymańskiego i Tamary Jermakowej-Szymańskiej (której „Nieznany Świat” udzielił patronatu) prowadzi nas dalej po zakamarkach dziejów odkrywając kolejne zasłony w czasie i przestrzeni. Odtwarzamy fakty, jakbyśmy dysponowali wehikułem czasu. To niemal historyczny kryminał, w którym naszym przewodnikiem jest paranormalny detektyw – medium Tamara Jermakowa. W trakcie wyczerpujących seansów medialnych otrzymuje ona przekazy od dawno zmarłych bohaterów dramatycznej historii. Poznaje ich codzienne życie, osobiste perypetie, targające nimi emocje i uczucia. Odbywamy niesamowitą podróż w odległą przeszłość, gdy żyli, kochali, umierali. Stajemy się świadkami wstrząsających zbrodni.

Dziś duchy pragną, by prawda wyszła na jaw, a one mogły zaznać spokoju, „wszystko trafiło na swoje miejsce” (co to znaczy pewnie dowiemy się z kolejnych tomów).

Oboje autorzy znakomicie się uzupełniają. Ona – jasnowidz, psychometra i medium – funkcjonując na pograniczu dwóch wymiarów („światów”) ściąga z Kroniki Akashy ten dramatyczny zapis przeszłości, a czasem płynie on do niej wprost od duchów, domagających się rejestracji tego słowem czy obrazem. Notuje więc pospiesznie pismem automatycznym. Uczy się też rysować w transie.

On – dziennikarz – stara się nadążyć za medium, na gorąco tłumaczy przekazy z rosyjskiego na polski (bo Tamara odbiera je w swoim ojczystym języku). Z reporterską dokładnością rejestruje i porządkuje i to niesamowite, paranormalne śledztwo. Potem razem szperają w archiwach, w których o dziwo odnajdują dokumenty potwierdzające informacje uzyskane przez Tamarę z innego wymiaru. W efekcie sojuszu medium oraz reportera uzyskujemy chronologiczną rekonstrukcję autentycznych wydarzeń, dlaczego punktem wyjścia stała się niedzicka legenda.

W stosunku do dociekań A. Roweckiego mamy dwa istotne, szokujące zwroty akcji. Przed nami unikatowa, emocjonująca i wciągająca lektura, jakiej jeszcze nie było. To książka dla wszystkich, którzy lubią zagadki przeszłości i sensacyjne wątki, a zarazem dociekających, jak wielka jest siła naszego umysłu oraz na ile – dzięki mocy ducha – możemy przekraczać granice czasoprzestrzeni.

Z niecierpliwością czekam już na kolejne tomy tej pary autorów, w których ujawnią pozostałe ustalenia medium, a także pójdą daje śladem lisa, czyli zorro po hiszpańskich archiwach dotyczących Indii Wschodnich, a zgodnie z wolą Tupaka Amaru II i za jego przewodnictwem rozpoznają peruwiański trop zaczynający się w Niedzicy.

Anna Ostrzycka

Książka dostępna tylko w naszej księgarni.

Bieżący numerStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.