Śladami Graala

Śladami Graala - DVD5 czerwca wielki, polski myśliciel Jerzy Prokopiuk skończył 83 lata. Kilka miesięcy temu odbył najważniejszą w swoim życiu wyprawę szlakiem duchowych inspiracji. Film dokumentujący trudy drogi zatytułowany "ŚLADAMI GRAALA" jest jednocześnie podsumowaniem wieloletnich poszukiwań Jerzego i przewodnikiem po ogromnej skarbnicy wiedzy filozofów, gnostyków, różokrzyżowców, alchemików, katarów, templariuszy, antropozofów, ezoteryków i innych wielkich wtajemniczonych.

Pod patronatem medialnym miesięcznika "Nieznany Świat"

Film "ŚLADAMI GRAALA" to podróż nie tylko w głąb inspiracji duchowych Jerzego Prokopiuka, lecz także pełna tajemnic wyprawa wzdłuż południowej Europy zbliżająca nas do odkrycia prawdziwej natury człowieka. Mistycyzm tego obrazu odkrywa drugie dno poszukiwacza prawdy, reinkarnowanego tułacza, miłośnika mądrości - Sofii. Światło wolności jawi się jako promyk nadziei na dnie naszej duszy, albo stos ofiarny innowierców, odstępców od dogmatu. W obecnych czasach powstała wąska szczelina w murze ortodoksji, przez którą świat duchowy, niczym promień słońca na Montségur, przypomina nam o naszym przeznaczeniu - o czystym życiu ku wolności. Dziś już nie płoną stosy, pozornie nie ma cenzury, życie jest niby łatwiejsze, wiedza jest ogólnodostępna, lecz czy łatwiej jest odnaleźć drogę swojej duszy? Drogowskazem w labiryncie ogromu nauk i ezoterycznych ścieżek, w których łatwo pobłądzić a nawet utonąć będą te refleksje człowieka, który u końca swojej drogi zdobył własny szczyt, pokonał swe słabości i spłacił karmiczne długi wobec całych pokoleń. Nie ma drugiego takiego filmu i pewnie już nigdy nie będzie, tak jak nie ma już takich ludzi jak jego główny bohater i jego duchowi przewodnicy, których ciche szepty odbijają się echem od murów katarskiej twierdzy, czy świątynnej groty w głębi Pirenejów o świcie letniego przesilenia nowego czasu; złotej ery...

DVD "ŚLADAMI GRAALA" od teraz na stronie www.nieznany.pl

Bieżący numerStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.