Nieznany Świat 6/2000 (114)

Nieznany Świat 6/2000

W NUMERZE:

 • Niewiarygodna przygoda z Indianami Hopi
  Polska dziennikarka Anna Łobocka-Oleksowicz, wiedziona, jak twierdzi, wskazówkami duchowymi oraz intuicyjnymi impulsami, dotarła do Indian Hopi w Arizonie. Z wieloma z nich rozmawiała osobiście, szczególnym zaś źródłem fascynacji okazała się dla niej postać Kokopellego. Proroctwa Hopich, ich mity oraz przekazywana z pokolenia na pokolenie wiedza okazują się tak niezwykłe, że z przedstawicielami tego ludu spotykali się nawet przywódcy niektórych państw. Wiele proroctw już się sprawdziło, jak np. ta, głosząca, iż kiedy powstaną razem siły swastyki i słońca, z nieba spuszczone zostanie „naczynie popiołów" o kształcie podobnym do grzechotek Hopi. Była to wizja broni atomowej, z którą pierwsze próby zostały przeprowadzone na amerykańskich poligonach jądrowych, niedaleko świętego centrum Hopi w Tuwanesi. Publikujemy fragmenty przygotowywanej do druku przez autorkę niezmiernie ciekawej książki, poświęconej mitom i proroctwom Hopich.
 • Największy Plan
  To samo przesłanie, powielone kilkakrotnie niczym wskazujący palec skierowany w niebo. Co łączy trzy miejsca na Ziemi oddalone od siebie o tysiące kilometrów i tysiące lat? Zdaniem Romana Warszewskiego i Stanisławy Grzelczak wiążąca je nić z roku na rok staje się coraz wyraźniejsza. Przy czym jedno z tych miejsc leży w Polsce. Czy tajemnicza gigantyczna łamigłówka jest w istocie uniwersalnym alfabetem, wielkim szyfrem odwołującym się do ruchu i pozycji gwiazd? Bardzo inspirująca publikacja.
 • Zrozumieć delfiny
  Wychodzą na jaw coraz to nowe intrygujące fakty dotyczące delfinów. Wiadomo już np. z całą pewnością, że te niezwykłe ssaki mówią, a porozumiewanie się z nimi jest możliwe - na razie wprawdzie tylko za pomocą 40 słów, ale cały proces nosi charakter rozwojowy. Stada delfinów mają też ewidentną strukturę społeczną, one same zaś w krytycznych sytuacjach starają się ludziom pomóc. Czy przesympatyczne walenie są rzeczywiście kuzynami hipopotama i krowy - jak to wykoncypowali japońscy genetycy? Niestety, wydaje się to koncepcją znacznie bardziej karkołomną, niż utrzymywanie przez ezoteryków i channelingowców, iż w tym przypadku chodzi o potomków obcej kultury kosmicznej. Zagadka goni zagadkę.
 • Mikrochip w ludzkim ciele: apokaliptyczna bestia?
  Tak przynajmniej utrzymuje francuskie czasopismo Ver Demain, ostrzegające przed projektami - jak twierdzi; coraz bardziej realnymi - masowego wszczepiania ludziom pod skórę mikrochipów pod pretekstem łatwiejszego regulowania dzięki temu zobowiązań finansowych w sklepach, bankach itp. (tzw. elektroniczna waluta), podczas gdy w istocie chodzi o rozciągnięcie nad ludźmi totalnej i praktycznie niczym nie ograniczonej kontroli. Nawet, gdyby zastosowaną w publikacji retorykę, operującą pojęciem światowego spisku wielkiej finansjery, potraktować ostrożnie, ujawnione informacje są bardzo niepokojące! Sprawę tę komentuje również niezależny publicysta Krzysztof Kamiński, którego tekst wpłynął do redakcji w tym samym czasie, on sam zaś publikacji Ver Demain nie znał.
 • Pismo automatyczne Laury Casu
  Skorzystaliśmy z krótkiego prywatnego pobytu w Warszawie słynnej włoskiej dziennikarki i zarazem extrasenski Laury Casu, która za pomocą pisma automatycznego odbiera informacje i przesłania od Bytu nazywającego samego siebie Gabryelem. Prowadzona przez Laurę w poważnym włoskim miesięczniku Il Giornale dei Misteri rubryka, w której przez dłuższy czas udzielała ona odpowiedzi na pytania skierowane do Nadawcy przez czytelników podobnie jak programy telewizyjne z udziałem Laury Casu, ona sama przy okazji fenomenu, jaki stał się jej udziałem, nie stroni od poważniejszych, filozoficznych pytań dotyczących jego istoty oraz sensu. Z sympatyczną Włoszką przeprowadziliśmy w Warszawie interesujący eksperyment.

PONADTO:

 • Dowód PSI.
 • Magiczna moc leszczyny.
 • Kac po nocnych rozmowach.
 • Zostaną milczenia nad Księżycem - Ingo Swann ujawnia w książce Penetracja bulwersujące fakty.
 • UFO: niewyjaśniony przypadek Treviso 79
 • W Kręgach tajemnic o czeskich odkryciach i książce Petra Novaka Przekazy znikąd wraz z serią sensacyjnych klatek z filmu rejestrującego powstawanie piktogramu w zbożu
 • W Poczcie healerów polskich ludzie uratowani przez Izabellę Marciniak, a w Wizjach Jail terapie naturalne dr Kubackiej.
 • Weres o radiestezji (w aspekcie kosmicznym, ma się rozumieć).

W sprzedażyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.