Nieznany Świat 11/2000 (119)

Nieznany Świat 11/2000

W NUMERZE:

 • Niewidzialne światy
  Zaproszony przez francuskiego pisarza Victora Sardou do wzięcia udziału w seansie spirytystycznym późniejszy autor Księgi Duchów, który w tamtym momencie miał 53 lata i nie wierzył w zaświaty, a opowieści o wirujących stolikach lokował w krainie bajek, napisał: skakały i biegały, a działo się to tak, że nie można było mieć żadnych wątpliwości. Bardzo interesujący szkic o życiu ojca spirytyzmu i metafizycznych przygodach europejskich intelektualistów drugiej połowy XIX wieku. Człowiek, który podjął wysiłek uchylenia zasłony oddzielającej znany nam świat od światów niewidzialnych nosił nazwisko Alain Kardec.
 • RETY, RETY, RETY!
  Radiestezja to podobno mrzonki, tak jak zresztą i ekrany chroniące przed promieniowaniem cieków wodnych. Tak przynajmniej utrzymują niektórzy ortodoksyjni fizycy, równie uporczywie, co bez sensu upowszechniający swoje opinie na ten temat na łamach naukowych periodyków, ostatnio m.in. w Świecie Nauki. Ciekawe, co powiedzą po zapoznaniu się z wynikami badań, jakie przeprowadzono w szwajcarskim Instytucie Medycyny Energetycznej w Baar, gdzie przetestowano oddziaływania ekranów radiestezyjnych RET 1, 2 i 0 na wzrost roślin. Okazało się, że w pomieszczeniach, gdzie je zainstalowano, rzeżucha rosła o wiele szybciej niż tam, gdzie ekrany nie zostały położone. Doświadczenia przebiegały w warunkach w pełni kontrolowanych, a ich efekty można obejrzeć na zdjęciach. Tak oto po raz kolejny okazuje się, że nie wystarczy autorytatywnie stwierdzić, że czegoś nie ma - najpierw trzeba wiedzieć, o czym się mówi.
 • Mars - nasza przyszła ojczyzna?
  Czy coraz wyraźniej dające o sobie znać zmiany klimatyczne na Ziemi spowodują, że w perspektywie kilkuset, a może i kilkudziesięciu lat będziemy musieli szukać zastępczej planety, na której ludzie mogliby się osiedlić? Jak na razie Mars, ku któremu kierujemy wzrok, zazdrośnie strzeże swoich tajemnic, a wysyłane tam sondy albo w zaskakujących okolicznościach tracą kontakt z Ziemią albo ulegają dziwnym awariom. Czy dzieje się tak tylko z powodu technicznych błędów, czy może przyczyna jest inna? Co mówią na ten temat ludzie, mający zdolność opuszczania ciała i mentalnego podglądu innych stref Kosmosu?
 • San Juan de Iris: małe Machu Picchu
  Polski archeolog z uniwersytetu w Limie, profesor Krzysztof Makowski o całkowicie nieznanym, zaginionym kompleksie, który niedawno odkrył w Andach na wysokości 4200 m mówi: - Gdy tam dotarłem, byłem zdumiony, gdyż monumentalne miasto wyglądało tak, jakby ktoś opuścił je dosłownie wczoraj. W kamiennych grobowcach znajdowały się nie naruszone mumie, a miejsce to znali tylko tubylcy. Opowiadamy o jednym z najciekawszych i najbardziej zagadkowych znalezisk ostatnich lat.
 • Cudowny Apostoł
  Piszemy o przypuszczalnie najbardziej niezwykłym filmie na świecie. Podczas oglądania jego następują niewytłumaczalne uzdrowienia. Równie niezwykła jest historia jego powstania oraz życiorysy ludzi, dzięki którym było to możliwe. W tym przypadku mamy do czynienia ze wspaniałą fenomenologią ducha, a cała sprawa staje się coraz bardziej głośna nie tylko w Niemczech.

PONADTO:

 • Spór o klimat
 • Oceaniczne stożki życia
 • Guru muzyki, ognia i miłości
 • Co komu z hipnozy?
 • Szczególny dreszcz emocji, czyli rezultaty sonicznej metody uprawy roślin
 • Wołanie i milczenie - fragment przygotowywanej do druku przez Piotra Skórzyńskiego bardzo interesującej książki Teologia kosmiczna
 • Opinie Czytelników o Kręgach tajemnic
 • W poczcie healerów polskich Moc Kiełbaski (takie właśnie nazwisko nosi naturoterapeuta z podbydgoskiego Tryszczyna, który opracował własną oryginalną metodę bioenergetycznych manualnych masaży kręgosłupa)
 • RAPORT NA TEMAT BIOENERGOTERAPII: najnowsze badania, wyniki doświadczeń i hipotezy
 • Szmilichowski żąda: oddajcie mi moją planetę, a Weres ubolewa nad polskim tańcem chochoła

Numer bieżącyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.