Nieznany Świat 12/2000 (120)

Nieznany Świat 12/2000

W NUMERZE:

 • Senne kody
  Blok trzech bardzo ciekawych, naszym zdaniem, publikacji, prezentujących różne spojrzenia na ciągle niezbadany fenomen snów. Zaczynamy od Snów siedmiu ciał, czyli poszukiwania odpowiedzi na pytanie, kiedy i w jakich okolicznościach sen staje się rzeczywistością. Z kolei Adam Bytof pisze o skonstruowanych ostatnio urządzeniach elektronicznych, które są w stanie stymulować zjawisko świadomego śnienia. Natomiast rosyjski lekarz z byłego Leningradu (obecnie St. Petersburg) zdołał zgromadzić kolekcję 44 tysięcy marzeń sennych swoich pacjentów i napisał na ten temat książkę. Co się komu i dlaczego śni?
 • Doświadczenia na zwierzętach: nienaukowy nonsens
  Znany angielski publicysta, dr Tony Page wraca do problemu tak zwanych naukowych doświadczeń prowadzonych na zwierzętach, udowadniając na licznych przykładach ich kompletny bezsens, polegający m.in. na tym, że osiągane w tych badaniach rezultaty, dotyczące zwłaszcza testowania określonych substancji oraz leków, są nie tylko niemiarodajne, lecz po zastosowaniu później niektórych specyfików wobec ludzi mogą przynieść opłakane skutki. Np. śmiertelna dawka strychniny w przypadku królika jest 30-krotnie większa niż spożyta przez człowieka, chloramphenicol nie wywołuje reakcji chorobowej u psów, powoduje natomiast fatalne skutki u ludzi, a testowana na zwierzętach mitoksantryna (o działaniu przeciwnowotworowym) nie jest szkodliwa dla psa, u człowieka natomiast bywa przyczyną uszkodzenia serca. Miarą przerażającej nieodpowiedzialności eksperymentatorów są przetestowane na zwierzętach rzekomo bezpieczne leki, które później powodowały śmierć pacjentów (podajemy liczne przykłady). Bardzo ważna, pouczająca publikacja!
 • Dysk z Atlantydy
  Znany badacz i podróżnik, Maciej Kuczyński zachęca Czytelników, by spróbowali, za pomocą technik paranormalnych, odczytać inskrypcje obrazkowe na słynnym dysku z Fajstos, stanowiącym jedno z najbardziej zagadkowych znalezisk na świecie (mimo dziesiątków hipotez, o jego pochodzeniu i przeznaczeniu nadal nic nie wiadomo), o którym mówi się m.in., że jest przekazem zaginionej cywilizacji Atlantydów. Bardzo interesujące wywody i śmiałe konkluzje autora, który na ten temat napisał książkę. Czy chodzi o wiedzę wyprzedzającą epokę?
 • Czysta metoda
  Zorganizowany przez naszą redakcję pokaz masażu dźwiękowego misami tybetańskimi okazał się dla jego uczestników nie tylko przepięknym misterium, lecz także wielkim przeżyciem duchowym, a znakomita polska śpiewaczka operowa, Marzena Paciocha, stosująca od lat tę terapię pokazała kunszt, jakich mało. Jednocześnie przypomniała, że zło nie lubi czystych wibracji. Misy, które leczą i uwalniają od stresu, są przez mnichów wyklepywane przez wiele godzin, a skład ich stopu skrywa tajemnica. Tekst i fotoreportaż.
 • Obcy na Marcahuasi?
  Dzięki Romanowi Warszewskiemu udało nam się pozyskać jedno z najbardziej zagadkowych i sensacyjnych zdjęć na świecie, wydrukowane przed osiemnastu laty w nieistniejącym już peruwiańskim czasopiśmie Oiga. Wykonana 16 sierpnia 1982 r. przez badaczkę Andów Angelę Pizarro na Płaskowyżu Marcahuasi fotografia przedstawia widoczną na wysokiej skale trzymetrową postać w zielonkawym skafandrze, która została uznana za istotę pozaziemską. Powołana m.in. z udziałem przedstawicieli peruwiańskich sił powietrznych speckomisja nie zdołała wyświetlić zagadki. Przyznano natomiast, że zdjęcie jest autentyczne. Niezależnie od tego nad Płaskowyżem, spenetrowanym przed dwoma laty przez wyprawę z Polski, której patronowaliśmy, wielokrotnie widywano tajemnicze światła oraz inne dziwne zjawiska. Czy rację mają ci, którzy twierdzą, że rozwiązania tajemnicy należałoby szukać w podziemnych tunelach ciągnących się pod Marcahuasi, o czym mówią miejscowe przekazy?

PONADTO:

 • NAGRODA NIEZNANEGO ŚWIATA za 2000 r. dla największego współcześnie polskiego jasnowidza - Krzysztofa Jackowskiego z CzłuchowaW
 • Amerykański pisarz szuka na Pacyfiku śladów zaginionego lądu - fragment nowej, interesującej książki, która wkrótce ukaże się w Polsce nakładem AMBERA
 • Gwiezdny posłaniec
 • Z czego śmieje się guru John Gray?
 • UFO za podwójną zasłoną
 • W Poczcie healerów polskich wibracje subtelnej energii i mało znana metoda stosowana przez gorzowskiego terapeutę Ryszarda Andruszczaka
 • Gdzie na świecie badano lub bada się bioenergię
 • Przypadki metafizyczne na koniec wieku
 • W Świetle Tybetu - niezniszczalny Karma Pakszi i jego cuda

Numer bieżącyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.