Nieznany Świat 11/2001 (131)

Nieznany Świat 11/2001

W NUMERZE:

 • Fizyka cudów
  Figury i obrazy płaczą na wszystkich kontynentach. Niekiedy czystymi łzami, innym razem zmieszanymi z ludzką krwią. Wydarzeniom tym towarzyszą często inne niezwykłe fenomeny jak objawienia i fakty niewytłumaczalnych uzdrowień. Dotyczy to nie tylko świętych wizerunków czczonych w kościele katolickim, gdyż podobne zjawiska odnotowano w greckim kościele ortodoksyjnym, prawosławnym, czy wśród zielonoświątkowców. Zdarza się również, że płaczą posągi świeckie. Jak to jest możliwe? W jaki sposób gipsowa figurka czy namalowany na płótnie obraz może sam z siebie wytworzyć materię? Nowa kilkuodcinkowa publikacja Wojciecha M. Chudzińskiego próbuje zinterpretować jeden z najciekawszych i najbardziej zagadkowych fenomenów naszych czasów.
 • Otwieranie Trzeciego Oka
  Zabieg ten jest znany w tradycji hinduistycznej oraz buddyjskiej. Opisał go niegdyś w swojej książce T. Lobsang Rampa, a włoski periodyk Misteri e Verita, prezentując technikę otwierania Trzeciego oka (nie jest ona zresztą zbyt przyjemna, gdyż łączy się z zabiegiem chirurgicznym wykonywanym na czole inicjowanego - szczegóły w tekście), przypomina, że stanowiące jego rezultat wewnętrzne widzenie polega na zdolności postrzegania ludzi takimi, jakimi są naprawdę, a nie takimi, jakich udają. Uchyla ono bramę do niewidzialnego świata, a całą rzecz można także spróbować zanalizować na gruncie fizjologii
 • Spotkania z piorunami kulistymi
  Nie respektują żadnych reguł. Pojawiają się nie wiadomo skąd, bezgłośnie przemieszczają, przenikają przez przeszkody, po czym nagle znikają. Czasem zabijają, innym razem nie wyrządzają nikomu najmniejszej krzywdy, mimo że potrafią dostać się nawet... pod ubranie. Jedno z najbardziej zagadkowych zjawisk fizycznych w publikacjach dwóch autorów.
 • Zagadkowa cywilizacja megalityczna na Sardynii
  Jedna z największych wysp na Morzu Śródziemnym okazuje się istnym terytorium tajemnic. Po co budowano na niej monumentalne groby gigantów i niezwykłe święte studnie? Jak wytłumaczyć obecność tam przed wiekami obserwatoriów astronomicznych umożliwiających śledzenie ruchów ciał niebieskich oraz - sądząc z usytuowania wielu prehistorycznych obiektów - zdających się świadczyć o sporej wiedzy mieszkańców na temat gwiazd i planet? Jakie jest pochodzenie odnalezionych na wyspie dziwnych kulistych kamieni? Czy miał rację jeden z inżynierów dokonujących pomiarów tajemniczej studni Santa Cristina, mówiąc, że jeśli dziś chciałoby się zaprojektować coś takiego, potrzebny byłby dobry komputer i wiele tygodni pracy?
 • Sprawa nr 003/X: UFO nad Dzikim Zachodem
  Przedstawiamy fragment nowej, pasjonującej książki naszego słowackiego współpracownika, dr. Miloša Jesenskýego Zagadki XIX wieku, która ukazała się niedawno w języku czeskim. Ujawnia ona tak niezwykłe i niesamowite fakty z nie odległej przeszłości, że mogłyby się wydawać one czczą fantazją, gdyby nie wspierająca je solidna dokumentacja nie tylko w postaci gazetowych relacji sprzed ponad wieku, lecz również rezultaty podjętych całkiem niedawno badań innych śladów opisywanych fenomenów. Ujawnione przez słowackiego badacza, historyka, dziennikarza i pisarza w jednej osobie incydenty prezentujemy w polskiej prasie jako pierwsi. Tylko w Nieznanym Świecie!

PONADTO:

 • Straszydła.
 • W losach ludzkości w rękach bogów i vice versa - o kluczu do zagubionej wiedzy i jednym z dwóch pomników życia na Ziemi.
 • Nastawianie kręgosłupa, docieranie do podświadomości, techniki energetyczne i nauka oddychania w terapiach Tadeusza Klocha - kolejnego bohatera naszego Pocztu healerów polskich.
 • Trzynasty Krąg Sokoła - reportaż o człowieku żyjącym na pograniczu historii oraz metafizyki i jego penetracjach przeszłości
 • Weres ostrzegał przed możliwością rozbicia samolotu nad centrum Nowego Jorku na dzień przed dramatem 11 września - oświadczenie 32 słuchaczy jego szkoły.

Numer bieżącyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.