Nieznany Świat 12/2001 (132)

Nieznany Świat 12/2001

W NUMERZE:

 • Nieznany riding Edgara Cayce'a
  Uznawany za największego wizjonera naszych czasów Śpiący Prorok zasłynął m.in. z przekazów, w trakcie których, pozostając w stanie transu, odpowiadał na zadawane mu pytania, zazwyczaj nie wykraczając w udzielanych odpowiedziach poza ich materię. Dlatego tak ważne było, kto te pytania stawia, gdyż dzięki temu pojawiała się możliwość uzyskania ważnych informacji dotyczących ludzkiego bytu oraz losów planety. Do szczególnie ważnych - z tego punktu widzenia - ridingów zalicza się przekaz nr 5749-14 otrzymany 14 maja 1941 r. przez Thomasa Sugrue. Jego polskie tłumaczenie udostępnił Nieznanemu Światu znany polski badacz Caycego, Jerzy Łatak.
 • Przesłania do podświadomości na płytach DVD
  Niejaki Andrej Szutka, odtwarzając pewnego dnia amerykański film z płyty CD, zaobserwował dziwne efekty, nie związane z jego akcją. Eksperci niemieckiego czasopisma c't, którzy złamali zabezpieczenie chroniące program, dokonali zaskakującego odkrycia. Okazało się, że zagadkowe migotanie obrazu było spowodowane zamontowanymi fabrycznie podprogowymi przesłaniami skierowanymi do odbiorcy.
 • Templariusze, wulkany i złote bolidy
  Historia poszukiwań skarbu Rycerzy Świątyni przypomina labirynty Dimitriady. O wiele łatwiej jest ustalić losy tych, którzy pragnęli nim zawładnąć. Papież Klemens V wkrótce po wyekspediowaniu Wielkiego Mistrza Braci Świątyni i jego współtowarzyszy na stos, sam zmarł na udar mózgu. Jednego z ich bezpośrednich pogromców, królewskiego ministra Guillaume'a de Nogareta dopadł nieoczekiwany zawał serca. Drugi z ministrów Enguerran de Marigny okazał się zdrajcą stanu i został powieszony jako angielski oraz flamandzki szpieg. Natomiast król Filip IV po zaatakowaniu go na polowaniu przez rannego odyńca zaplątał się w strzemiona swego konia i był przez niego tak długo włóczony po ziemi, że jego twarz została zmasakrowana, a zwłoki monarchy z trudem udało się zidentyfikować. Czy to wszystko aby na pewno przypadek, czy...?
 • Przypadek Aurora 1897
  Rezultaty podjętych niedawno badań niezwykłego kawałka metalu stanowiącego pozostałość po katastrofie nieznanego statku powietrznego nad teksaskim miasteczkiem, do jakiej doszło przed 104 laty, okazały się bez mała sensacyjne, a pracy ekipy poszukiwawczej, która przybyła do Aurory, towarzyszyły bulwersujące wydarzenia. Jedna z najciekawszych sekwencji wydanej w języku czeskim książki naszego stałego współpracownika Miloša Jesenskýego Zagadki dziewiętnastego wieku. Tyko w Nieznanym Świecie.
 • Wirtualna planeta
  Czy możliwe jest sporządzanie horoskopów odnoszących się do wydarzeń w przestrzeni międzyplanetarnej? Pytanie pozornie absurdalne. Tymczasem autorka takiej właśnie koncepcji, Justyna Reiner podjęła próbę wykazania, że ów zamysł ma ręce i nogi, udowadniając swoje twierdzenie na przykładzie dramatycznych losów wyprawy statku księżycowego Apollo 13 sprzed ponad 31 lat. Rzecz głównie dla koneserów astrologii, ale nie tylko

PONADTO:

 • Magia kolorowych liter
 • Szmilichowski zadaje pytanie, czy Pan Bóg się uśmiecha?, najwyższy szaman Zulu leczy karmiczną ranę Afryki, a amerykańska terapeutka i pisarka Gabrielle Roth radzi, jak odnaleźć w życiu swój własny rytm
 • Ukryty umysł i krwawe łzy, czyli Fizyki cudów ciąg dalszy
 • Magiczne ptaki Doroty Krzymowskiej
 • Piechota o przewiązanych oczach i zagadkowej mice odkrytej w pradawnym meksykańskim kompleksie Teotihuacan
 • W Poczcie healerów polskich - Wiatr z Łobza i gorące ręce Ryszarda Żurowskiego
 • Metoda BSM i pola życia
 • Medycyna ludowa po amerykańsku, czyli o leczeniu nowotworów metodą autora Księgi Receptur, doktora medycyny A. W. Chase'a
 • Skąd Weres wiedział wcześniej o tym, że teroryści zaatakują Amerykę
 • Podwójny horoskop: na grudzień i styczeń, a w następnym numerze na cały 2002 rok.

Numer bieżącyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.