Nieznany Świat 5/2002 (137)

Nieznany Świat 5/2002

W NUMERZE:

 • Po wielkiej Medytacji
  Przebieg i rezultaty ostatniej medytacji Czytelników Nieznanego Świata w intencji Miłości okazały się złożone i trudne do oceny. Pomiary wykazały, że była ona słabsza, niż ta z końca 2000 roku, choć bezsprzecznie również znacząco oddziaływała na czasoprzestrzeń. Prawdopodobieństwo, iż zarejestrowane w jej trakcie rezultaty wpływu na rzeczywistość są jedynie przypadkowe wyniosło jak 1:80. Przyczyniła się do tego przypuszczalnie kumulacja kilku niekorzystnych czynników, które wystąpiły 30 grudnia 2001 r. Jednocześnie w toku medytacji ujawniło się zupełnie nowe fenomenalne zjawisko - o czym piszą Grażyna Fosar i Franz Bludorf monitorujący medytację w swoim berlińskim centrum.
 • Moment mocy jest teraz
  Trzecia zasada huny brzmi: moc jest w nas, w naszym wnętrzu, a Polinezyjczycy wyróżniają cztery światy, w których wszystkie rzeczy się dzieją. Po tym spotkaniu czuję się oczyszczona i szczęśliwa, jakby nowonarodzona. Każda moja komórka została wypłukana w oceanie miłości i radości. Nie wiem jeszcze w jaki sposób, ale wiem na pewno, że pobyt tutaj całkowicie odmienił moje życie - pisze Joanna Osajda, która uczestniczyła w warsztatach mauri w znanej na całym świecie duńskiej wiosce, gdzie założyli swoje centrum Hemi i Katia Foxowie.
 • Jak powstała piramida Cheopsa?
  Prezentujemy zapis pierwszej części seansu regresji hipnotycznej, jaki został przeprowadzony we Wrocławiu z inicjatywy znanego polskiego nauczyciela metody Silvy, Andrzeja Wójcikiewicza. Jego przebieg sugerowałby, że budową Wielkiej Piramidy kierowali kosmiczni przybysze współpracujący z miejscowymi kapłanami, a poszczególne bloki skalne były unoszone za pomocą dziwnych promieni generowanych przez powietrzne statki. Przyjaźnie usposobieni wobec ludzi Obcy poprzez monumentalną budowlę chcieli przekazać informację o istnieniu Drugiej Ziemi. Pasjonująca relacja - czy prawdziwa? Tego oczywiście nie wiemy, ale nie sposób nie zwrócić uwagi na interesujące szczegóły realioznawcze podawane przez medium.
 • Ukryte Siły Natury
  Sygnalizujemy jedną z najciekawszych na świecie książek w obszarze nieznanego. Angielska dziennikarka Lynn Mc Taggart przedstawia w niej aktualny stan badań nad fenomenologią różnych niewyjaśnionych zjawisk, dla których wspólnym mianownikiem miałoby być tzw. pole punktu zerowego. Są one od lat analizowane przez odważnych naukowców z wielu krajów, którzy swój brak konformizmu często przypłacili ostracyzmem środowiska i utratą stanowisk. O morzu światła i świetlnych bytach, twórczych obserwatorach i języku komórek, wspólnych snach i poszerzonym widzeniu, uzdrawiających polach i telegramie od Gai. Tylko u nas
 • Panowie o czymś, czego podobno nie ma
  Losy chorych, których medycyna akademicka spisała na straty, a którzy wrócili do zdrowia dzięki odwołaniu się do alternatywnych terapii, pogardzanych i dezawuowanych przez ortodoksyjnych lekarzy, dają aż nadto do myślenia. Przypadki te - konkretne aż do bólu - przedstawiają sami pacjenci lub ich bliscy. O sklejonym w ciągu kilku dni złamanym kręgosłupie (tak było!), zakończonej sukcesem walce o życie 16-latka, który uległ poważnemu wypadkowi drogowemu, „cudownym” zniknięciu torbieli i mięśniaków na jajnikach i macicy, co uchroniło chorą przed operacją, a także innych dramatycznych wydarzeniach, które znalazły szczęśliwy finał dzięki pomocy bioenergoterapeutów oraz niekonwencjonalnych terapeutów. Przy okazji gorąco polecamy przedrukowany przez nas z lubelskiego Dziennika Wschodniego wywiad z arcybiskupem Bolesławem Pylakiem, zatytułowany Bronię znachorów XXI wieku, ustosunkowujący się do ataków niektórych religijnych fundamentalistów na radiestezję i medycynę naturalną.
 • Tajemnica pewnego źródełka
  We wsi Jakubów, nieopodal Polkowic na Dolnym Śląsku bije źródełko o uzdrawiających właściwościach, którego woda uleczyła wielu ludzi. O polskim Lourdes, związanych z nim legendach i wynikach badań cudownego miejsca pisze specjalnie dla nas wrocławski dziennikarz Piotr Kasprzycki.

PONADTO:

 • Nadchodzi minimum dwudzieste trzecie, czyli o cyklach aktywności Słońca i ich wpływie na życie na Ziemi
 • Magiczny las
 • Czarnobylski blef i powrót świecących pociągów (zob. także wstrząsającą relację Trzeci anioł zatrąbił w Dotknięciu Nieznanego)
 • Nocny alarm - co latało nad Bałtykiem w okresie zimnej wojny?
 • Co spada z nieba?
 • Szmilichowski pisze o niedorzeczności podsłuchiwania kaszlącej mrówki, a lekarz naturalista ogłasza wiosenne SOS

Numer bieżącyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.