Nieznany Świat 6/2002 (138)

Nieznany Świat 6/2002

W NUMERZE:

 • Magiczna skrzynka za 50 centów
  Spory wokół słynnego wynalazku nowojorskiego inżyniera Thomasa G. Hieronymusa nie słabną. Na jakiej zasadzie urządzenie to działa? Bo że działa, wydaje się być rzeczą przesądzoną. Ci, którzy mówią o oszustwie, gdy spotykają się z praktycznymi rezultatami funkcjonowania machiny Hieronymusa, dziwnie nabierają wody w usta. Inni wietrzą czary, które, ma się rozumieć, również im się nie podobają, choć z zupełnie innego powodu. Rzecz w tym, że mamy do czynienia z klasycznym aparatem umysłu, pracującym bez jakiegokolwiek źródła zasilania. Przy okazji także o innych nowinkach z dziedziny radioniki.
 • Uma z Jeziora Ikeda i Zatoki Toyama
  To, o czym piszemy, nie ma nic wspólnego z prasowym sezonem ogórkowym. Jako pierwsze w Polsce czasopismo publikujemy sensacyjne zdjęcia kolejnych nieznanych stworów wodnych przysłane nam przez znanego japońskiego badacza Kiyoshi Amamamiya. W pierwszym przypadku chodzi o klatki filmu video, jaki nakręciła grupa studentów uniwersytetu w Kagoshima (świadkami relacjonowanego przez nich wydarzenia było dziewięć osób), w drugim o zwłoki wyłowione 12 sierpnia 1993 r. przez rybaków z Morza Japońskiego. Naukowcy tak bardzo zbulwersowali się znaleziskiem, że, nie potrafiąc go zinterpretować, odwołali się do najgłupszego z możliwych tłumaczeń. Przy okazji trochę dodatkowych informacji ab ovo.
 • Tajemnice Wiecznego Miasta
  Duet naszych przyjaciół, astrofizyków z Berlina znów w akcji, tym razem na ulicach Rzymu i w jego okolicach. Autorzy, w ślad za swoją najnowszą książką Vernetzte Intelligenz ujawniają wiele kompletnie nieznanych faktów i informacji na temat tego miasta. Niektóre z nich, jak np. dotyczące istnienia nieopodal rezydencji papieża w Castel Gandolfo anomalii grawitacyjnej i jej hipotetycznych związków z watykańskimi pszczołami wydają się wręcz sensacyjne. Dla tych, którzy latem jadą do Włoch nie tylko z myślą o leżeniu plackiem na plaży, lecz również w poszukiwaniu nieznanego - publikacja Grażyny Fosar i Franza Bludorfa jest istną perełkę - dla innych może stanowić zachętę, by wybrać się nad Tybr w nieodległej przyszłości.
 • Okruchy Wszechświata
  Rozpoczynamy nasz nowy frapujący (naprawdę właśnie taki!) cykl o planetoidach, asteroidach, kometach, meteorytach, bolidach - i nie tylko. Czy niektóre z tych ciał mogą zagrozić Ziemi? Na pytanie to próbują wstępnie odpowiedzieć Robert Buchta, piszący o 300 tysiącach obiektów i tajemniczych błyskach oraz Kazimierz Bzowski, który zwraca uwagę na najbardziej niebezpieczne w XXI stuleciu przeloty niebieskich ciał w pobliżu naszej planety. Są ciekawe zdjęcia.
 • Nie bać się prostaty
  Autor prezentowanego przez nas artykułu wydrukował w nr 7 NŚ z ub.r. publikację Opowieści sanitariusza - naturalisty, czyli medycyna ludowa po polsku, która spotkała się z żywym odzewem czytelników. Obecny tekst - uprzedzamy - jeśli chodzi o obraną w nim formę przekazu wielu ważnych i pożytecznych informacji dotyczących naturalnych metod leczenia prostaty i zapobiegania tej chorobie jest jeszcze bardziej niekonwencjonalny, niż poprzedni i nie wszystkim, być może, przypadnie do gustu. Decydując się na jego druk z myślą o czytelnikach osobiście zainteresowanych problemem leczenia chorób gruczołu krokowego (a w skali społecznej zaczyna on coraz bardziej nabrzmiewać), w pełni zdajemy sobie sprawę, że stwierdzenie, iż jest on skierowany przede wszystkim do mężczyzn (ergo kobiety, zwłaszcza starsze ze względu na niektóre zawarte w nim drażliwe kwestie i sposób ich ujęcia nie powinny go czytać) nic nie da. Po pierwsze dlatego, że takie zapewnienie nie byłoby prawdziwe (niektóre wskazówki autora odnoszą się do obojga partnerów), a po drugie spowodowałoby ono reakcję dokładnie odwrotną od zamierzonej (jak uczy doświadczenie, ten, kto zostaje ostrzeżony, że być może lepiej będzie, jeśli lekturę czegoś sobie daruje, oddaje się jej ze szczególną żarliwością i ochotą). Całą rzecz więc anonsujemy inaczej: kto chce, niech czyta.

PONADTO:

 • Wiedzieć więcej, czyli o historii badań aury i kolorów. Dlaczego ludzie, którzy zajmowali się tym zagadnieniem byli często tak zaciekle zwalczani przez władze?
 • Brama do Drugiej Ziemi - dalszy ciąg zapisu seansu regresji hipnotycznej, w trakcie którego medium zostało przeniesione w czasy budowy Wielkiej Piramidy Cheopsa.
 • Drzewo życia i miłości (które z nich nosi takie właśnie miano? Prosimy przeczytać).
 • Kolejne informacje i analizy w sprawie piktogramu z Chilbolton i jego związków z kosmicznym posłaniem wyemitowanym przed 28 laty przez radioteleskop w Puerto Rico
 • W Poczcie healerów polskich jedna z nestorek polskiej bioenergoterapii Janina Zawadzka oraz jej świat energii i roślin.
 • Biznesmeni kochają zioła - tak przynajmniej twierdzi na podstawie własnych obserwacji i doświadczeń naturoterapeuta z Trójmiasta Andrzej Łochin.
 • Healerzy i lekarze - bardzo ciekawa rozmowa, jaką przeprowadził w Anglii Antoni Przechrzta z pracującymi w Royal London Hospital: doktorem Shaunem Perkissem i Shirley Wan.
 • Weres po przerwie.

Numer bieżącyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.