Nieznany Świat 7/2002 (139)

Nieznany Świat 7/2002

W NUMERZE:

 • Garnitur i pióropusz oraz Pokonała stwardnienie rozsiane
  Dwie, ściśle związane ze sobą publikacje dotyczące praktycznych aspektów Metody Silvy. Andrzej Wójcikiewicz, jeden z największych fachowców na świecie nauczający tej techniki - w rozmowie z Romanem Warszewskim przypomina, że Najlepiej przebadane są takie obszary zastosowania Metody Silvy, jak walka ze stresem, bólem, neuroasocjacje, poprawa pamięci, czy sam proces wchodzenia w stan alfa... Posługujący się tą metodą studenci, którzy zdają egzaminy testowe, osiągają wyniki znacznie lepsze od swoich kolegów, a w szpitalach, gdzie pacjenci wykorzystują techniki relaksacyjne Silvy, zużycie środków przeciwbólowych zmniejsza się nawet o połowę Ale to nie wszystko, gdyż w drugiej części numeru drukujemy reportaż o kobiecie, która dzięki metodzie Silvy wyszła zwycięsko ze zmagań ze stwardnieniem rozsianym! Choroba ta, uważana przez medycynę akademicką za nieuleczalną, w przypadku Ireny Stoltmann nie tylko zatrzymała się, lecz cofnęła, a bohaterka publikacji jest dziś całkowicie zdrową kobietą, która intensywnie pracuje zawodowo, biega, pływa, jednym słowem żyje normalnie, jak wszyscy. Wspaniała, cudownie optymistyczna opowieść o victorii umysłu i ducha nad ciałem.
 • Obrazy zwierząt z tamtego świata (i nie tylko)
  Co przedstawiają obrazy, jakie odebrali badacze z luksemburskiego centrum w trakcie przekazów transkomunikacyjnych? O czym świadczą opowieści osób, które po śmierci czworonożnych lub skrzydlatych przyjaciół doświadczyły w namacalny sposób ich dalszej obecności? Czy zwierzęta mają własne duchy opiekuńcze i czy istnieje łączność między nimi, a duchowymi opiekunami ludzi? Bardzo ciekawy blok publikacji.
 • Wrota czasu i magiczne dzieła Haralda Alkego
  Magia pracowni mieszkającego w dolinie Renu znanego niemieckiego badacza i ezoteryka wręcz bije po oczach. Wraz z przekroczeniem progu jego domu trzeba przestawić się na Nowe i Niezwykłe, a do Kyborg Institut przyjeżdżają z całego świata biznesmeni, artyści, właściciele koncernów, lekarze i ezoterycy, którzy zamawiają tam indywidualny sprzęt przemawiający do duszy i uaktywniający sferę ducha. Subtelne energie, mentalne podniety - i ekscytująca atmosfera tajemnicy. Gotowe instrumenty z polikrylu, miedzi, stali i kamieni szlachetnych są nie do podrobienia: można skopiować ich kształt, nie uda się natomiast powielić ukrytego w nich hologramu. Wędrówka przez czas oraz przestrzeń plus blisko czterdzieści zdjęć pobudzających wyobraźnię.
 • Oswajanie Obcych i Powiedz Obcym: nie
  Dwie króciutkie publikacje - i dwa spojrzenia na problem Obcych w jego psychospołecznym kontekście. Pierwsza, wydrukowana przez naszych współpracowników z Berlina, Grażynę Fosar oraz Franza Bludorfa, w redagowanym przez nich niemieckim periodyku o nazwie nomen omen KonteXt właśnie - zwraca uwagę na to, w jaki sposób w reklamach wielkich firm wykorzystuje się rosnące powszechnie zainteresowanie cywilizacjami pozaziemskimi i możliwościami nawiązania z nimi kontaktu. Autorem drugiej jest jeden z czołowych polskich badaczy zagadnień UFO - Wacław Kubiniec, który odmitologizuje przyjazny wizerunek kosmicznych braci oraz radzi, jak zabezpieczać się przed ich niepożądanymi ingerencjami w ludzkie życie. Bardzo interesujący i znamienny dwugłos.
 • 7 poziomów leczenia, czyli medycyna zna różne przypadki
  Tę swoistą spowiedź lekarza polecamy szczególnej uwadze. Autor publikacji, dr Aleksander Chwastek, daje wyraz przekonaniu, że po to, by pomóc choremu, potrzebne są różne rodzaje wiedzy, a nie wyłącznie ta, jakiej uczono na studiach. Dlaczego jedni ludzie reagują na chęć prawdziwego uzdrawiania z entuzjazmem, inni zaś z ostentacyjną wrogością? Każdemu według jego fizycznych i duchowych potrzeb.

PONADTO:

 • Życie w stalowej zbroi, czyli o tym, jak człowiek stwarza sobie zagrożenie, a później konstruuje zbroje, by się przed nim zabezpieczyć.
 • Bez podania o miłość - fragment książki Krystyny Kwiatkowskiej Młodość nie ma wieku, która lada moment trafi do rąk Czytelników.
 • Cztery zagadki Wielkiej Piramidy - kolejna publikacja w naszym cyklu Zrozumieć piramidy.
 • Samoloty starożytności.
 • Programy spacewatch - czy obrona przed kosmicznymi pociskami będzie skuteczna?
 • Kiedy polecimy na Marsa?
 • W Poczcie healerów polskich jeden z nestorów terapii naturalnych Czesław Stawujak z Poznania.
 • Dlaczego warto polubić Martę (mowa o leczniczej przyprawie likwidującej wzdęcia, zgagi i żołądkowe boleści).
 • Medycyna wibracyjna w wywiadzie z dr. Henrykiem Słodkowskim.
 • Skąd woda „wie” i pamięta?
 • Szmilichowski o Wikingach, mgłach Avalonu i nagonce na filmowego Harry Pottera.

Numer bieżącyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.