Nieznany Świat 9/2002 (141)

Nieznany Świat 9/2002W NUMERZE:

 • Rok po - The year after
  11 września 2001 r. w wyniku zmasowanego, terrorystycznego ataku na Nowy Jork i Waszyngton świat zadrżał w posadach. Czy rok, jaki upłynął od tamtych pamiętnych chwil zmienił coś w naszym oglądzie rzeczywistości? Czy jako zbiorowość potrafiliśmy wyciągnąć wnioski z tego, co się stało? Drukujemy blok tekstów, na który składają się z jednej strony publikacje, jakich wówczas, ze względu na bardzo szybki bieg wydarzeń nie zdążyliśmy wykorzystać na łamach (Są wśród nich m.in. niezmiernie ciekawe relacje czytelników zamieszczone w Dotknięciu Nieznanego. Autorzy dzielą się w nich wrażeniami ze swoich snów oraz opisują fakty ze swojego życia, które w wyrazisty sposób sygnalizowały nadciągającą tragedię.), z drugiej zaś bulwersujący artykuł Grażyny Fosar i Franza Bludorfa wydrukowany w wydawanym przez nich w Niemczech kwartalniku KonteXt. Wynika z niego, że rejestrowane przez wyspecjalizowane ośrodki na świecie tzw. zakłócenia pracy generatorów przypadku, związane zawsze z jakimś ważnymi wydarzeniami w sferze zbiorowej świadomości, pojawiły się nie tylko po terrorystycznych zamachach w USA (co samo w sobie jest zrozumiałe), lecz już kilka godzin wcześniej, nim opanowane przez terrorystów samoloty uderzyły w wieżowce World Trade Center. Co to wszystko znaczy? O co tu chodzi? Czyżbyśmy w tym przypadku mieli do czynienia z ewidentnymi sygnałami z przyszłości? Fakty są bezsporne, a wnioski, jakie z nich wypływają, wydają się głęboko poruszające.
 • Światło uwolnione
  Coraz więcej przesłań channelingowych sygnalizuje nadciągający nieuchronnie na naszej planecie czas wielkich zmian, z czym będzie się wiązało uwolnienie energii blokujących ludzką świadomość i duchowość. Czy konieczną ceną za wyzwolenie ma stać się ból? Czy - jak twierdzą komunikujące się z niektórymi ludźmi byty, które charakteryzuje wysoki stopień duchowej ewolucji - żyliśmy, i żyjemy nadal, w nienormalnej, to znaczy skrzywionej rzeczywistości uformowanej i zdominowanej przez siły zła i ciemności? Bardzo interesujące rozważania Piotra Skórzyńskiego zaczerpnięte z przygotowywanej przez autora do druku książki Światło uwolnione.
 • Czarodziej z Wardenclyffe
  Prezentujemy pierwszą część szkicu o jednej z najbardziej tajemniczych postaci na Ziemi, chorwackim naukowcu i wynalazcy, Nikoli Tesli. Do czego doszedł w swoich badaniach? Komu były one nie na rękę, a kto chciał wykorzystać ich wyniki dla własnych celów? Czy skonstruowane przez Teslę urządzenia miały coś wspólnego ze słynną katastrofą tunguską z 1908 r.? Czy koncepcja darmowej energii dla wszystkich tak dalece przeraziła tych, którzy mogli na zapowiadanej przez Teslę rewolucji technicznej stracić, że postanowili ekscentrycznego wynalazcę za wszelką cenę usunąć ze swojej drogi, a po śmierci skazać na zapomnienie? Frapująca publikacja Wojciecha M. Chudzińskiego, w której autor przekazuje wiele mało znanych faktów z życia genialnego fizyka.
 • Czarny przypływ i inne dziwne zjawiska na wodach Karaibów i Zatoki Meksykańskiej
  Alarm ogłoszono 20 marca. Jego przyczyną była zaobserwowana przez rybaków i sfotografowana przez satelity gigantyczna plama zabarwionej na czarno wody, która pojawiła się na zachód od Florida Keys. Przypominała kisiel i okazała się nagłym, tajemniczym zakwitem alg i wodorostów na niespotykaną dotąd skalę. Nad całą sprawą na wszelki wypadek pospiesznie zaciągnięto kurtynę milczenia.
 • Trening autogenny i psychocybernetyka
  Twórca tej metody, dr J. M. Schultz stworzył swój trening na bazie wiadomości z dziedziny europejskiej hipnozy, indyjskiej jogi i japońskiej medytacji zen, twierdząc, że droga do źródeł wiedzy wiedzie pod prąd. Efekty okazały się niesłychanie spektakularne.

PONADTO:

 • Wydarzenie roku: eksplozja nowych piktogramów i kręgów w zbożu w Wylatowie.
 • Dlaczego Wielka Piramida nie promieniuje radiestezyjnie?
 • W Okruchach Wszechświata o mikroskopijnych żołnierzach ziemskiej atmosfery, a przy okazji również o oknach w niebie, czyli o pewnej związanej z tym zagadce.
 • W Poczcie healerów polskich uzdrowiciel z duszą rzeźbiarza, Cezary Szary z lubuskich Boleszkowic.
 • Nowy kierunek w terapii: po refleksologii stóp - refleksologia twarzy i głowy.
 • O gimnastyce mózgu, dzięki której nauka w szkole staje się lekka i przyjemna.

Numer bieżącyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.