Nieznany Świat 11/2002 (143)

Nieznany Świat 11/2002

W NUMERZE:

 • Spotkania ze zmarłymi w snach, Próg przejścia i Nie domknięte drzwi
  Listopad, ów szczególny miesiąc, rozpoczynający się dniami poświęconymi tym, którzy odeszli, stwarza dobrą okazję do bliższego przyjrzenia się, zarówno na płaszczyźnie faktologicznej, jak i duchowej, różnym aspektom przechodzenia na tamtą stronę. Prezentując blok trzech publikacji, których autorzy podejmują sygnalizowaną problematykę, budzącą nieodmiennie duże zainteresowanie Czytelników, doradzamy, by w trakcie lektury zwrócić uwagę nie tylko na widoczne w nich różnice w podejściu do zagadnienia, lecz także pewne elementy wspólne. Z tego punktu widzenia najtrudniejszy i przypuszczalnie najbardziej kontrowersyjny może wydać się przedrukowany przez nas z niemieckiego kwartalnika KonteXt zapis rozmowy, jaką Grażyna Fosar i Franz Bludorf (przypomnijmy: para mieszkających w Berlinie astrofizyków zajmujących się badaniem zjawisk parapsychicznych i tzw. komunikacją w nadprzestrzeni) odbyli z Bytem o imieniu Fabien, z jakim utrzymują od dawna kontakt (wspomniane rozmowy, prowadzone zresztą za pomocą pewnej szczególnej techniki mentalnej, towarzyszą czytelnikom KonteXtu już od wielu lat). Ponadto Adam Bytof o spotkaniach w snach ze zmarłymi, a Andrzej Szmilichowski o weryfikowalności przeżyć z pogranicza życia i śmierci.
 • Zamiast kolacji - ayahuasca
  Roman Warszewski rozmawia ze znanym południowoamerykańskim szamanem i curandero z plemienia Kampów, który opowiada o zdumiewającej roślinie, umożliwiającej - jak twierdzi - dostęp do Uniwersalnego Rozumu Wszechświata. Okazuje się ona pomocna nie tylko w stanach jasnowidzenia, lecz także umożliwia wizualizację choroby i podpowiada, jaki lek należy zastosować, by pacjent mógł wyzdrowieć, przy czym - jak utrzymuje Francisco Montes Shuna - dotyczy to również nowotworów. Także o duchach roślin, które - w zależności od sytuacji - przybierają najrozmaitsze kształty. Frapujący wywiad i dodatkowe, uzupełniające go informacje na temat ayahuaski zaczerpnięte z innych źródeł.
 • Królestwa ulepione z piasku
  Niegdyś kwitnące i tętniące życiem, w ciągu zaledwie kilkudziesięciu lat dosłownie rozpuściły się w wodzie, a wznoszone przez ludzi pałace przeobraziły się w zwały żwiru. Co było tego powodem i czy nie powinniśmy potraktować ich zagłady jak ostrzeżenia, swoistego memento dla potomnych? Wszak również my lekceważymy siły Natury, nie liczymy się z nimi i nie do końca wiemy, jak swoim postępowaniem na nie wpływamy.
 • Krasnoludki nadlatują
  Wbrew pozorom to nie kaczka dziennikarska. Z wielu doniesień na świecie wynika, że w Bliskich Spotkaniach Trzeciego Stopnia uczestniczyły istoty bardzo małego wzrostu poruszające się w równie małych pojazdach. Zwłoki jednej z nich są nadal zakonserwowane w formalinie w Puerto Rico, natomiast ciało innego kosmicznego skrzata zostało podobno ukryte przez KGB.
 • Inteligentne ciało
  Wykładający psychologię zdrowia na Uniwersytecie w Plymuth profesor Michael E. Hyland zaprezentował koncepcję samoregulującej się sieci w odniesieniu do ludzkiego ciała. Wynika z niej, że zarówno założenia medycyny konwencjonalnej, jak i komplementarnej (alternatywnej) są prawidłowe i nie ma żadnego powodu, by stosowane w ich obrębie metody pozostawały ze sobą w stanie permanentnej wojny, skoro mogą skutecznie pomóc człowiekowi pragnącemu jak najdłużej zachować zdrowie lub odzyskać je w przypadku choroby. Mocne sposoby leczenia - twierdzi profesor Hyland - poprawiają zepsute części maszyny, jaką jest nasz organizm, subtelne natomiast uczą inteligentne ciało na nowo, jak może skuteczniej regulować swoje funkcje. Oryginalna hipoteza i stanowiące jej konsekwencję pożyteczne wnioski.

PONADTO:

 • Z ostatniej chwili: Wielka manipulacja w Wielkiej Piramidzie, czyli odciski palców doktora Hawassa.
 • Dziesięć wtajemniczeń i linia życia.
 • Gdzie jest grób Attyli?
 • Stacja kosmiczna nad Wielką Piramidą Cheopsa?
 • Złowróżbne warkocze, realne zagrożenia i chore pomysły w cyklu Okruchy Wszechświata..
 • Dziwne katastrofy sterowców.
 • W Poczcie healerów polskich misja niezupełnie wojskowa, czyli gdański naturoterapeuta, były oficer WP Edward Dybaś.
 • Kamienie staropruskich Galindów.
 • Planety z temperamentem.

Numer bieżącyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.