Nieznany Świat 3/2003 (147)

Nieznany Świat 3/2003

W NUMERZE:

 • Jak poruszać się po świecie niefizycznym
  Czyli próba podglądania Bruce´a Moena, autora Podróży w nieznane i Podróży poza wszelkie wątpliwości. Uczeń Roberta Monroego podążył śladami nieżyjącego mistrza i za pomocą technik mentalnych, poszerzonych o odpowiednio dobrany zestaw bodźców dźwiękowych i poleceń słownych stworzył swoisty poradnik OBE, czyli wychodzenia z ciała. Rejestrując subtelne impulsy, generowane przez własny organizm, poddawał je analizie tocząc nie kończące się rozmowy z sobą samym, a jedną z ciekawszych umiejętności nabytych przez Moena dzięki medytacji i OBE stała się możliwość pomagania osobom niedawno zmarłym, które utkwiły w tzw. fucusie 23, by mogły dotrzeć do miejsca zwanego fucusem 27, gdzie czekali na nich bliscy.
 • Szaman zamiast mikroskopu
  Na przestrzeni trzynastu lat, jakie wyznaczają historię Nieznanego Świata, temat ten drążyliśmy już kilkakrotnie, jednak w jego obrębie pojawiają się coraz to nowe zaskakujące fakty i odkrycia. Skąd szamani w pradawnych czasach wiedzieli, że życie ma naturę komórkową? Jak to się dzieje, że ich wizje okazywały się często koherentne z podwójną helisą DNA? Roman Warszewski zetknął się z tym fenomenem nie tylko w Peru, ale także w Indiach. Co odczytał Rafael Caballo z Cuzco z liści wysuszonej koki? Jak wyglądało przekraczanie przez reportera progu innej rzeczywistości w Dżajpurze i jaki miało to związek z chodzącą świadomością? Czy motywy zdobnicze prastarych peruwiańskich tkanin mają coś wspólnego z układem chromosomów? Pasjonujący reportaż.
 • Dziwna historia pewnego obrazu
  Emanuje niezwykłą energią i, jak twierdzi szwedzki ekscentryk i ezoteryk, właściciel Domu na Przylądku Słońca, Henry Soludde, został namalowany jakby nie przez autora, lecz kogoś dysponującego o wiele wyższą energią duchową. Przechodził z rąk do rąk, nie przynosząc szczęścia tym, którzy widzieli w nim wyłącznie wartość materialną, pomagał natomiast osobom intuicyjnie odbierającym jego duchowo-energetyczne przesłanie, czemu towarzyszyły niezwykłe wręcz przypadki i sploty okoliczności. Mowa o namalowanej w 1992 r. przez naszego szwedzkiego współpracownika i artystę plastyka, Mieszka Tyszkiewicza Jantrze Om, która trzy lata później trafiła na okładkę jednego z numerów Nieznanego Świata, a w przyszłości prawdopodobnie pojedzie do Hiszpanii.
 • Kto ich ostrzegał?
  Im bardziej katastrofa promu Challenger, do jakiej doszło 28 stycznia 1986 r., oddala się w czasie, tym więcej wokół niej pytań i zagadek, z których część wydaje się mieć wyraziste podteksty ezoteryczne. Kim była postać, która ostrzegła trójkę astronautów (każdego z osobna), by wycofali się z planowanego lotu? Dlaczego NASA nigdy nie ujawniła zapisów czarnej skrzynki kosmicznego pojazdu, zniszczonego wskutek eksplozji? Co przyniósł seans z udziałem medium zorganizowany na prośbę matki astronautki McAuliffe?
 • Śmierć, która czai się w piwnicach
  Gromadzący się tuż nad podłogą suteren i innych podziemnych pomieszczeń ciężki, bezwonny i bezbarwny gaz o nazwie radon, który powstaje w skorupie ziemskiej z rozpadu pierwiastka radu, stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i może być przyczyną chorób nowotworowych. W niektórych krajach zachodnich dostrzega się wagę tego problemu i myśli o odpowiednich zabezpieczeniach. U nas cały problem jest lekceważony. Jak radzić sobie z nim na własną rękę?

PONADTO:

 • Człowiek - istota subtelna.
 • Kim jestem? - zastanawia się Andrzej Szmilichowski.
 • Zahi, co to za znaki? - ciąg dalszy telewizyjnego show pod piramidami z września ub.r. oraz tego, co z niego wynikło.
 • Domena próżniowa, czy ... owad (polemiki).
 • W Okruchach Wszechświata nadal o tunguskim dziwie i związanej z nim hipotezie militarnej.
 • W Poczcie healerów polskich Karol Jóźwiak z Łodzi, nazywany uśmiechniętym terapeutą.
 • Lekarz naturalista Janusz Kołodziejczyk o lekcji pokory, a młody lekarz Aleksander Chwastek o tym, że każdy ma swojego anioła stróża, a Leszek Weres m.in. o tym, z kim chciałby dzielić więzienną celę.

Bieżący numerStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.