Nieznany Świat 8/2018 (332)


W NUMERZE 8/2018

 

GRANICE CZŁOWIECZEŃSTWA
Jak to możliwe, by w cywilizowanym nowoczesnym państwie, za jakie się uważamy, doszło do tak ewidentnego zdziczenia, a odpowiedzialni za to ludzie byli przez długi czas bezkarni? - pyta Redaktor Naczelny, odnosząc się do bulwersującej afery z udziałem Sławomira Ch. - pracownika zakładu w Barwicach, który w brutalny sposób znęcał się nad zwierzętami. Sprawa wywołała poruszenie i odzew wśród naszych Czytelników.

Dostępne również wydanie elektroniczne! - e.nieznanyswiat.pl

* * * * *

RZECZYWISTOŚĆ TO ILUZJA, SYSTEM TO WIĘZIENIE
Gdy przychodzimy na świat, narzuca się nam schematy myślenia i zachowania. System przez całe życie kontroluje naszą percepcję. W tym tkwi jego sekret. Jeżeli jednak zaczniemy myśleć nieszablonowo i odetniemy się od retoryki mediów, polityków oraz duchownych uświadomimy sobie przerażającą skalę manipulacji, jakiej jesteśmy poddawani na co dzień – mówi w pierwszej części ekskluzywnego wywiadu z David Icke – budzący niesłabnące kontrowersje pisarz i mówca, który 27 października br wystąpi we Wrocławiu.

Czytaj fragment artykułu...

* * * * *

Kronika Akaszy
Najciekawsze doniesienia z kraju i ze świata, a wśród nich m.in.: • Zjawiska paranormalne istnieją - zaskakująca deklaracja prof. Etzela Cardeñy • Czy da się wytwarzać benzynę z powietrza? • Samotność zabija • Prawdziwki to superżywność.

 * * * * *

POLSKA OSADA NA PERUWIAŃSKIEJ ZIEMI
Grupa polskich wynalazców kupiła kawałek ziemi w pobliżu Pucallpy w dorzeczu Ukajali, gdzie zamierza uruchomić klinikę medycyny naturalnej funkcjonującą w otwarciu o... To właśnie największa niespodzianka!

* * * * *

W SZPONACH ELEKTROSMOGU
Zaprezentowane w latach 80-tych wyniki badań nad działaniem kancerogennym pól elektromagnetycznych wydają się wskazywać na zwiększone ryzyko zachorowania na niektóre postacie chorób nowotworowych u osób mieszkających w pobliżu linii przesyłowych i transformatorów. Jest też inny niepokojący problem: oddziaływanie wspomnianych pól na funkcjonowanie naszego mózgu...

Czytaj fragment artykułu...

* * * * *

O RADIESTEZJI INACZEJ
Umiejętność posługiwania się wahadełkiem czy różdżkami znana jest od tysięcy lat. Jest prezentem od losu, tak jak słuch muzyczny, talent plastyczny czy literacki. Dar odbioru promieniowań, porównywalny do szukania gałką radia odpowiedniej fali, może mieć zastosowanie w życiu każdego człowieka, nie tylko specjalistów - pisze dr Włodzimierz Borzęcki.

Czytaj fragment artykułu...

* * * * *

Helena Bławatska: Kilka ważnych pytań
Czy współczesna nauka potwierdza nauki Heleny Bławatskiej dotyczące historii cywilizacji i natury materii? - pyta w ostatniej części cyklu poświęconego rosyjskiej mistyczce i nauczycielce duchowej Maria Rojek. Ciekawie na tym tle wyglądają wnioski Giennadija Szypowa - twórcy teorii wielopoziomowej rzeczywistości, wyróżniającego siedem stopni istnienia materii...

* * * * *

Dostępne również wydanie elektroniczne - e.nieznanyswiat.pl

Hormon romantyzmu
W naszym mózgu produkowany jest niezwykły hormon. Naukowcy nazwali go romantycznym, gdyż aktywuje obszary mózgu ściśle związane z zachowaniami seksualnymi i miłością. Kisspeptyna może być również przełomem w leczeniu nowotworów, cukrzycy oraz depresji.

* * * * *

Dotknięcie Nieznanego: Opieka 
Osobista opowieść Macieja Kuczyńskiego - znanego podróżnika, odkrywcy i pisarza, laureata Nagrody Honorowej NŚ za 2015 r., dotycząca sytuacji, w których niemal cudem uchodził on z życiem. Kto go wówczas wspomagał i komu, jak uważa, zawdzięcza ocalenie?

* * * * *

USO - nieznane obiekty podwodne 
Adm. Władymir Czerniawin opisuje odtajnione meldunki rosyjskich marynarzy dotyczące spotkań z trzema typami niezidentyfikowanych obiektów: dyskami, walcami i cygarami. Z jego słów wynika, że Marynarka Wojenna ZSRR przez dziesięciolecia zebrała ogromną ilość relacji na temat obecności USO we wszystkich akwenach globu. 

 * * * * *

Śmieci wokół Ziemi
Oblicza się, że wokół naszej planety krąży ok 670 000 fragmentów kosmicznych śmieci mierzących od 1 do 10 cm średnicy oraz prawie 30 tys. powyżej 10 cm średnicy. A to dopiero część wysypiska, które człowiek urządził sobie na orbicie - pisze Andrzej Miszczak.

* * * * *

Jedno życie
W Poczcie Healerów Polskich prezentujemy sylwetkę Magdaleny Dapczyńskiej z Sosnowca. Od dzieciństwa wprawiała ona swą matkę w zakłopotanie, tuląc się do chorych ludzi. Opowiadając o innym świecie i jego mieszkańcach, myślała, że wszyscy widzą to, co ona. O tym, że ma zdolności parapsychiczne i dar leczenia energią dowiedziała się dopiero później... 

* * * * *

Niedoceniany, zapomniany bor
Przez lata uważany za szkodliwy, powrócił do łask m.in. ze względu na silne działanie antynowotworowe. Wykazano, że hamuje namnażanie komórek rakowych oraz zmniejsza ich zdolność do ruchu. Szczególnie skuteczny jest w terapii przeciwko rakowi prostaty.

* * * * 

Sekrety migdałowca
Pestki z owoców tych niskich rozłożystych drzew są silną trucizną... albo jedną z najzdrowszych przekąsek. Słodkie migdały wspomagają pracę serca i mózgu, zwalczają problemy żołądkowo-jelitowe i chronią przed cukrzycą.

* * * * 

Koncepcja świata pełnego
Zakłada, że naprawdę istnieje tylko nasza świadomość, funkcjonująca poza wszelkimi formami skwantowanej w dowolny sposób rzeczywistości. Podczas wcieleń - inkarnacji jest ona w stanie funkcjonować jedynie w świecie trójwymiarowym. Zupełnie inaczej jest między wcieleniami...

* * * * 

Stevia - roślina pomocna w leczeniu boreliozy
Wobec wielu porażek medycyny akademickiej w walce z boreliozą, coraz więcej uwagi przykłada się do naturalnych środków i metod leczenia. Szczególne oczekiwania zaczęto wiązać ze stevią - rośliną znaną diabetykom i dietetykom z innych zalet.

Czytaj fragment artykułu...

* * * * 

Dawcy i biorcy w horoskopie 
Gdy analizuje się horoskopy urodzeniowe partnerów, łatwo uchwycić prosty podział psychologiczny na takich, którzy dają, i takich, którzy biorą - pisze dr Piotr Piotrowski.

* * * * *

PONADTO:

WIDZĘ TAKŻE NIEBO: Miód zjadł niedźwiedzia
KONWENCJA MENTALNA: Na chwileczkę na drugą stronę
KONTAKT NIETELEPATYCZNY - czyli Listy od Czytelników
K
URACJA WITAMINĄ D3 W WYSOKICH DAWKACH
CO KRYJĄ OCEANICZNE GŁĘBINY?
L
EKTURY NŚ: Kroniki Anunnaki, Uzdrawiająca moc doświadczeń z poprzednich wcieleń, Inkwizycja, Kulty UFO
FILMOTEKA NŚ: Kształt wody
HOROSKOP NA SIERPIEŃ

Dowiedz się więcej o: PRENUMERACIE oraz ZAKUPIE NUMERÓW ARCHIWALNYCH

Numer bieżącyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.