Tajemnice fatimskie: przemilczane fakty
W stulecie wydarzeń uznanych przez Kościół za boskie objawienia wracamy do nich w obszernym szkicu Piotra Cielebiasia ujawniającym istotne informacje spięte hasłem: O czym w kontekście tzw. objawień w Cova da Iria nie mówiono i nadal się nie mówi? Przy okazji po raz kolejny próbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy w 2000 roku Watykan rzeczywiście powiedział wszystko o sekretach fatimskich, a także zajmujemy się analizą tej sprawy przez prof. Joaquima Fernandesa. Czy jego zarzuty dotyczące manipulowania siostrą Łucją przez Kościół są uzasadnione i dostatecznie udokumentowane? Od siebie dodamy, że – mimo iż problem Fatimy drążymy od bardzo wielu lat – niektóre wątki podjęte w sygnalizowanej publikacji zaskoczyły nas.
Świadome sny i odbiór równoległy
Bardzo ciekawa publikacja wraz z próbą interpretacji zrelacjonowanych w niej faktów i wydarzeń. Wcześniejsze prognozowanie tematyki snów, świadome uczestnictwo w nich i… Czy to, co widział autor i co przypominało holograficzne fiszki (z funkcjonariuszami wywiadu w tle) było jedynie senną osobliwością, czy czymś znacznie bardziej złożonym, np. przyszłą formą kontroli umysłu? A może – jak pisze Leszek T. Piliszewski – w obrębie jego własnych bogatych doświadczeń i eksperymentów ze świadomym śnieniem nowy operator zaoferował lepszą jakość usług?
Odlotowa teoria
Forum Niezwykłych Hipotez. Czy globalne ocieplenia pojawiające się – jak ustalił Ryszard Winer w opozycji do niektórych innych badaczy – co 500 lat, są wywoływane przez fale grawitacyjne nadlatującego masywnego statku kosmicznego obcej cywilizacji, które rozgrzewają Ziemię od środka? Co kryje się za nieoczekiwanymi zawirowaniami klimatu, a co za bardzo ciężkim Niebem? I czy Platon w swoich niejasnych zapiskach chciał przekazać coś więcej, lecz wiązała go przysięga milczenia? Pierwsza część czteroodcinkowego tekstu, który na pierwszy rzut oka może wydawać się odjechany, ale… (zobacz motto tego numeru).
Aokigahara jest wszędzie
Motyw słynnego japońskiego Lasu Samobójców w filmie i jego kulturowe (plus kultowe) uwikłania. Ponura destynacja, która zafascynowała artystów i osławione Morze Drzew porastające północno-zachodnie podnóże góry Fudżi jako punkt wyjścia twórczych poszukiwań. W tle pytanie: wielka pustka czy wielkie coś?, na które odpowiedź uda się znaleźć dopiero po innej stronie życia.
UFO i KGB: kolejna odsłona
Czy słynna przed laty tzw. Sprawa Ummo związana z listami otrzymywanymi w latach sześćdziesiątych ub. w. przez hiszpańskich intelektualistów i celebrytów rzekomo od przedstawicieli obcej cywilizacji była w rzeczywistości fałszywką spreparowaną przez sowieckie służby specjalne? Mogłyby na to wskazywać pewne dokumenty odnalezione niedawno w rosyjskich tajnych archiwach, jednak nie jest to wcale takie pewne, gdyż niektóre fakty oraz wydarzenia zdają się tej koncepcji przeczyć. Co zawierała „Niebieska teczka” byłego szefa radzieckiej bezpieki, a późniejszego genseka Jurija Andropowa i w jaki sposób w jej posiadanie wszedł w latach dziewięćdziesiątych kosmonauta Paweł Popowicz?
Piramida na Ceres
Sfotografowana przez kosmiczny aparat Dawn z odległości 4500 km od tej karłowatej planety nadal budzi zażarte spory i dyskusje. Niektórzy uważają ją za kolejny przykład pareidolii, czyli interpretacji niewyraźnych obszarów w taki sposób, że obserwator przypisuje im wyobrażane przez siebie cechy, ale i możemy mieć do czynienia z kolejnym segmentem autentycznych kosmicznych zagadek, które spowija milczenie. Pokazujemy bardzo ciekawe zdjęcia.
O suplementach diety i syntetycznych witaminach bez euforii
Kontrowersyjny w pewnych swoich ocenach, ale ważny i odważny tekst, zwracający uwagę na niebezpieczeństwa związane ze zbyt łatwowiernym traktowaniem zapewnień producentów suplementów, a także – uwaga – bezkrytycznie powielanego, zdaniem autorki, twierdzenia, iż witamin nie można przedawkować, co, jak utrzymuje publicystka, zwolenniczka medycyny naturalnej, nie jest do końca prawdą. Część pierwsza w tym numerze, dokończenie i pierwsza polemika za miesiąc, my zaś już teraz zachęcamy do dyskusji na temat poruszonych przez Kingę Buczek problemów, (z którą w wielu sprawach się nie zgadzamy).
Ponadto:
- Dr Małgorzata Stępień o sieci rodzinnej pajęczyny jako części składowej fenomenu ukrytych przekazów międzypokoleniowych (dokończenie publikacji z poprzedniego numeru)
- Przewodnik kosmicznej energii, czyli kolejne drzewo (którym tym razem jest wiąz) pod lupą niezrównanego Piotra Bajki
- W Poczcie healerów polskich o gdańskiej terapeutce Zycie Owczarczyk, metodzie Theta Healing i cudzie działania energii
- Wytańcz swoją złość
- Malkontent dzieli się swoimi rozterkami, natomiast Szmilichowski pisze o lęku w cieniu bachanaliów