Nieznany Świat 6/1998 (90)

Nieznany Świat 6/1998

W NUMERZE:

 • Los delfina
  Wychodzą na jaw coraz to nowe fakty, świadczące o wykorzystywaniu delfinów do celów militarnych. Rzecznikowi byłej radzieckiej Floty Czarnomorskiej „wymknęło się" niedawno, że w przeszłości marynarka sowiecka w ramach wojennych eksperymentów zrzucała nawet delfiny na specjalnych spadochronach. Cel tych kuriozalnych poczynań nie został wyjaśniony, podobnie jak nieznany jest los kilkudziesięciu delfinów, które, dopóki były „zatrudniane" przez armię do zadań specjalnych, mogły przynajmniej liczyć na pożywienie, gdy jednak wojsko dotknął ogólny krach, zaczęły przymierać głodem. Po raz kolejny okazało się, że człowiek nie zasługuje na przyjaźń, jaką obdarzyły go te nadzwyczaj sympatyczne, inteligentne i tajemnicze ssaki.
 • Zaklinacz Dobra
  Po wahadła Józefa Baja klienci przyjeżdżają nawet zza oceanu. Może dlatego, że arcymistrz potrafi tchnąć w nie duszę. Niegdyś, w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu, różdżka, za pomocą której polski więzień poszukiwał miejsca pod nową studnię, ocaliła mu życie. Przedstawiamy sagę poświęconą najsłynniejszemu wahadlarzowi znad Wisły, który mówi o swojej pracy, że najważniejsze w niej jest „nastawienie mentalne, chęć przekazania wszystkich umiejętności i dobrych myśli trzymanemu w ręku kawałkowi drewna", a spod jego ręki wychodzą radiestezyjne arcydzieła.
 • Powrót Aniołów
  Są obecne w wielu kulturach, a nie tylko - jak często się mniema - chrześcijańskiej. Ostatnio, zwłaszcza na Zachodzie przeżywają prawdziwy renesans. Powstało o nich mnóstwo książek, pojawiają się też na tysiącach nowych rzeźb i obrazów, spośród których wiele zdradza swoje transcendentne źródło inspiracji. Czy to tylko moda czy coś więcej? Jak zapatrywać się na swoisty fenomen renesansu aniołów w naszym życiu - bo jest to niewątpliwy fenomen właśnie? Bardzo ciekawy blok trzech publikacji, przy czym aniołami - uwaga, uwaga! - zajął się również w swoich Zapiskach jasnowidza Andrzej Szmilichowski.
 • Magiczne ogrody
  Nieznane energie powodują, że w pewnych miejscach, zagospodarowanych przez człowieka, notuję się fantastyczny wręcz wzrost roślinności i niewytłumaczalnie obfite plony. Leszek Matela odwiedził m.in. jeden z najsłynniejszych na świecie magicznych ogrodów w Findhorn w północnej Szkocji, którego twórcy, jak twierdzą, kontaktują się z duchami Natury. Także o innych magicznych ogrodach, m.in. w Krems w Austrii oraz Australii. Jak się okazuje, kilka takich miejsc znajduje się również w Polsce.
 • Mroczna zagadka implantów
  Wbrew powszechnemu przekonaniu dotychczas z ciał ofiar „wzięć" i eksperymentów oraz badań prowadzonych z ich udziałem na pokładach NOL-i udało się wydobyć ok. 200 tzw. wszczepów. Czym są, jak wyglądają, co się z nimi potem stało? Na wiele pytań nadal brakuje odpowiedzi, jednak w niektórych przypadkach rąbek tajemnicy został uchylony. Amerykański chirurg doktor Leir, który na prośbę funkcjonariuszy CIA dokonał operacji, mającej na celu wyciągnięcie ze stopy kobiety obcego ciała, nie krył zdumienia. „Pod skórą, na której nie było najmniejszego śladu blizny znajdował się obiekt w kształcie litery "T" - opowiada. - Oba elementy zostały pokryte grubą warstwą ciemnoszarej błony, prawdopodobnie pochodzenia biologicznego. Była miękka, lecz jednocześnie nieprawdopodobnie wytrzymała. Nie mogłem jej naciąć, nawet gdy użyłem najlepszego skalpela". Inny przedmiot - usunięty z ucha mieszkanki Kanady w trakcie operacji przeprowadzonej 6 stycznia 1995 r. w szpitalu w Missisaudze - składał się głównie z aluminium, tytanu i krzemu (!). Jedna z najbardziej niepokojących zagadek, związanych z kontaktami z Obcymi obrasta w coraz to nowe, tym razem materialne dowody.
 • O Polsce i Polakach
  „Od lat wielu sposobiłem się do podjęcia tematu związanego z kosmogramem, a więc karmą i losami Polski, lecz uważałem (i nadal tak sądzę), że jest to problem niesłychanie drażliwy, delikatny, a nade wszystko skomplikowany i kompleksowy zarazem, wymagający bardzo wszechstronnej i pogłębionej wiedzy z licznych dziedzin oraz ogromnego przygotowania merytorycznego i niezachwianej niczym postawy moralnej" - tak oto zaczyna w tym numerze swoją kilkuodcinkową, bezprecedensową publikację dr Leszek Weres, który dodaje, iż próbę całościowego ujęcia narodowej tożsamości Polaków z kosmobiologicznego punktu widzenia uważa za swą powinność karmiczną. Jeden z najważniejszych astrologicznie tematów w blisko ośmioletniej już historii Nieznanego Świata w optyce jednego z najwybitniejszych na świecie znawców kosmobiologii. Już z dzisiejszej publikacji można wywnioskować jak pasjonujący będzie to cykl.

PONADTO:

 • Rzeczywistość innych światów
 • Kamień księżycowy - kamieniem obrazy (druga część niezwykłej opowieści o krawcu - astronomie ze Szczecinka)
 • W Poczcie healerów polskich Maria Prus i jej olejoterapie
 • Planeta Ziemia jest chora - aneks do Siedmiu Wielkich Tajemnic Kosmosu Mikołaja Rericha wraz z wizją, jaką nakreślił przed kilkudziesięciu laty autor Opowieści o ludzkim szaleństwie
 • Polemika Każdemu jego własna magia

W sprzedażyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.