Nieznany Świat 5/1998 (89)

Nieznany Świat 5/1998

W NUMERZE:

 • Kto tym wszystkim kręci?
  Istnieje hipoteza przyrównująca świat fizycznych rzeczywistości do budynku szkolnego, a nas wszystkich do uczniów. Według niej świat został stworzony po to, aby istoty myślące, napotykając przeszkody i zasadzki fizycznego istnienia, uczyły się je pokonywać. Jaki związek z nią mają kwanty, które, poddawane obserwacji, zamieniają się w fale, co świadczyłoby, iż kwant ma świadomość tego, iż jest obserwowany i czyni to, co czyni, dla... ułatwienia pracy obserwatorowi? I kto tym wszystkim tak naprawdę - by użyć języka autora - kręci?
 • Przepowiednie Celestina
  Książka o znalezionym w Peru prastarym Manuskrypcie wraz z Przewodnikiem do niej stały się w wielu krajach czytelniczym bestsellerem. Jak to się stało, że ów Rękopis wyprzedził obecne teorie fizyki i jak ocenić oraz zastosować zawarte w nim Dziewięć Kluczy (oświeceń), aby przyspieszyć proces własnej i zbiorowej duchowej ewolucji, co pozwoli na osiągnięcie najwyższego i ostatecznego Celu? Frapująca zagadka oraz liczne wskazówki i przesłania, o których warto wiedzieć.
 • Sekrety alchemii
  Czy wszyscy alchemicy byli oszustami? Skąd wzięło się dziwne „powinowactwo" złota z rtęcią? Co stało się pewnego dnia w Paryżu z pewnym, znanym ze swych alchemicznych pokazów, mieszkańcem Dzielnicy Łacińskiej? Także o tym, co o złocie mówi radiestezja. Nasz specjalny blok o tajemniczych związkach alchemii z medycyną.
 • Tańczący z gwiazdami
  Fantastyczna historia polskiego astronoma-amatora ze Szczecinka, z zawodu krawca, Adama Giedrysa, którego burzliwe losy śledził i dokumentował od trzydziestu kilku lat czołowy polski reporter Ryszard Wójcik. Swoimi odkryciami Giedrys podbił świat, wprawiając w nieukrywane zakłopotanie polskie i rosyjskie władze, zwłaszcza po tym gdy wyśledził nieudany lot „Łuny 2" na Księżyc. Kiedy rosyjscy oficerowie z pobliskiej bazy rakietowej złożyli krawcowi wizytę w jego obserwatorium astronomicznym, zainstalowanym na dachu kamienicy, z przerażeniem odkryli, obserwując m.in. stamtąd start supertajnego „Miga", że przez angielskie lunety widać doskonale, co dzieje się w ich jednostce. O tym wszystkim - w bieżącym i następnym numerze - historia niczym z bajki, a przecież w każdym swoim szczególe prawdziwa!
 • Stroiciele ciała i dusz
  „Joga pomaga koordynować wszystkie części ciała, tak aby harmonijnie i zgodnie ze sobą współdziałały. Joga zajmuje się waszą świadomością. Joga zajmuje się waszą inteligencją. Joga zajmuje się waszymi zmysłami. Joga zajmuje się waszym ciałem. Joga zajmuje się waszymi organami postrzegania. Czy wszystko to nie wygląda jak wielki, międzynarodowy klub, mieszczący się w jednym człowieku?" - pyta osiemdziesięcioletni mistrz B.K.S. Iyengar - który w indyjskiej Punie prowadzi słynną w całym świecie szkołę. Zafascynowana belgijska królowa - dama już podówczas leciwa - zażądała m.in., by Iyengar nauczył ją... stać na głowie. O praktyce jednego z najwybitniejszych wschodnich joginów i jego polskich uczniach.

PONADTO:

 • Z ostatniej chwili: kod biblijny a kręgi zbożowe (sensacyjne odkrycie prof. Gerarda Hawkinsa)
 • O niedocenianych terapeutycznych właściwościach sosny
 • Księżycu - Matce Ziemi (Siódma Wielka Tajemnica Kosmosu Mikołaja Rericha)
 • Umiejętności radzenia sobie z subiektywnym poczuciem krzywdy i wybaczania innym w Pamiętniku Niepokornej
 • Energii i zestawie siedmiu ziół Tadeusza Ćwieka z Ustki (bohater Pocztu healerów polskich w tym numerze)
 • Astrologii kosmicznych bogiń - i wiele, wiele więcej

W sprzedażyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.