Nieznany Świat 4/1998 (88)

Nieznany Świat 4/1998

W NUMERZE:

 • Peryferie Układu Słonecznego
  Zaiste bardzo dziwne zjawiska dają o sobie znać w naszym zaścianku Wszechświata. Czy poza orbitami Neptuna i Plutona znajduje się jeszcze jedna planeta? Czy autor mrocznych opowiadań, Lovecraft, który uważał za pewne istnienie ciemnej gwiazdy, towarzyszącej Słońcu był geniuszem czy szarlatanem?
 • Skażeni elektrosmogiem
  Raport NŚ o niewidzialnym, złowieszczym promieniowaniu, które wywiera coraz bardziej uchwytny, niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Sygnały nadawane przez ogromną antenę nadawczą w stanie Wisconsin odbierano na dnie Morza Śródziemnego i pod czapą lodów Arktyki, a nasz mózg ogniskuje blisko 70 procent energii pól EM. Pomimo to nadal osiedla mieszkaniowe często sytuuje się w bezpośrednim sąsiedztwie linii wysokiego napięcia, a nawet - jak np. stało się to w Iwicznej pod Warszawą - stacji transformatorowych. Jak wytłumaczyć taką bezmyślność i jak zabezpieczyć się przed promieniowaniem kuchenek mikrofalowych, telefonów komórkowych i komputerów?
 • Odejście siostry Mariuszy
  Tej wspaniałej, dobrej i na wskroś prawej osobie do końca Jej dni nie oszczędzono upokorzeń, krzywd i podłych kłamstw, zaś ataki na nią ze strony grupy fundamentalistów religijnych przybrały postać nie przebierającej w środkach zmasowanej i brutalnej nagonki. Wszystkie te kłamstwa i brudne metody ujawnia m.in. zapis telewizyjnego wywiadu, jakiego udzielił bliski przyjaciel Siostry Mariuszy, ksiądz Maciej Wroński z Kanady. Przy okazji także o tym, jak nam niektórzy próbują szyć buty.
 • Ostatni szaman ludzi
  Według wierzeń plemion, które zwykle określamy mianem ludów pierwotnych, życie to krótka chwila między bardzo długimi snami. Nasze trwanie jest jak obłok pary przy wydechu na zimnym wietrze. Wielu ludzi żyje jak w półśnie - w ogóle nie wie, co to znaczy. Szaman jest tym, który powinien ich przebudzić. On jest tym, który WIE; który WIDZI, chociaż częściej niż inni ma zamknięte oczy. O indiańskim szamanie z pogranicza amerykańsko-kanadyjskiego, którego już nie chce słuchać nikt oprócz reportera z Polski, Romana Warszewskiego.
 • UFO - migrena
  Pewne wydaje się, że fenomen niezidentyfikowanych obiektów latających, rozumiany jako całość niezwykle bogatego i skomplikowanego zjawiska, jest czymś, co przerasta nasz zasób pojęć i, jeśli przyjąć, że w ufologii potrzebny byłby Einstein, to my prawdopodobnie jesteśmy jeszcze na etapie Euklidesa. Czym interesowała się tajna wschodnioniemiecka policja polityczna STASI?

PONADTO:

 • Helleni epoki lodowcowej czyli o zagadkach basenu Morza Śródziemnego i kataklizmach, które przypuszczalnie w przeszłości dotknęły ten rejon
 • Kosmiczne stopnie życia - szósta Wielka Tajemnica Kosmosu Mikołaja Rericha
 • Vril: tajemnicza energia bogów
 • W Poczcie healerów polskich zielarz i bioenergoterapeuta z wybrzeża Andrzej Łochin
 • Uzdrawiające winogrona
 • Jak medycyna chińska zaleca radzić sobie z bólami pleców?
 • Niepokorna w kolejnym odcinku swego pamiętnika pisze o tym, jak postanowiła pewnego dnia być zdrowa - i w dużym stopniu jej się to udało

W sprzedażyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.