Nieznany Świat 1/1998 (85)

Nieznany Świat 1/1998

W NUMERZE:

 • Siedem Wielkich Tajemnic Kosmosu Mikołaja Rericha
  Był jednym z najciekawszych ludzi naszego stulecia. Ten uczony, filozof, mistyk, pisarz, poeta, malarz i wytrwały podróżnik, a przede wszystkim badacz ezoterycznej wiedzy Wschodu, którego cała twórczość i działalność związana jest z problemami istoty Bytu oraz praw rządzących Wszechświatem i życiem na ziemi - odbył trwającą ponad pięć lat niebezpieczną podróż do Tybetu. Dotarł wówczas do miejsc, w których do dziś nie stanęła stopa Europejczyka. W swoim Prologu - Legendzie o Kosmicznej Myśli napisał m.in. o ludziach, dla których kosmiczna myśl jest Głosem Milczenia. Rozpoczynamy nowy, arcyciekawy i bardzo ważny cykl publikacji.
 • Atmosfera to nie laboratorium!
  Czy to, co robią eksperymentatorzy na Alasce, bombardujący wybrany wycinek jonosfery falami radiowymi wysokiej częstotliwości, może być przyczyną klęsk żywiołowych, a zwłaszcza poważnych anomalii pogodowych w innych częściach globu? Coraz głośniej mówi się o tym, że już w próbnej fazie wspomnianych doświadczeń doszło do poważnej awarii, w trakcie której miała całkowicie wyparować masywna wtyczka z aluminium. Zaczęli eksperymentować od razu na Naturze i nie mają pojęcia co się stanie - ostrzega nasz rozmówca, niezależny amerykański badacz Nicholas Begich, autor książki opisującej spektrum elektromagnetycznej wojny, z którym rozmawiają Grażyna Fosar i Franz Bludorf. Ciąg dalszy Arktycznej kołysanki - tylko w Nieznanym Świecie.
 • Szpieg parapsychiczny
  Dzięki umiejętności postrzegania na odległość na polecenie przełożonych sprawdzał m.in. w paranormalny sposób wnętrze południowo-koreańskiego samolotu pasażerskiego, zestrzelonego rosyjską rakietą, co w latach osiemdziesiątych spowodowało ostry konflikt dyplomatyczny. Twierdzi również, że widział niewidzialny promień światła uderzający 17 lipca 1996 r. w wielkiego Boeinga, który tuż po starcie z nowojorskiego lotniska runął do oceanu z dwustu kilkudziesięcioma osobami na pokładzie (była to jedna z najtragiczniejszych katastrof w dziejach światowego lotnictwa). Po napisaniu książki Mentalny wojownik  były agent CIA David Morehouse uznał, że swoje parapsychiczne zdolności powinien wykorzystywać w służbie dla pokoju.
 • Channeling z Rikiem Tchurstonem
  Zapis channelingu z udziałem znanego kanadyjskiego medium, w którym mieli możność uczestniczyć dziennikarze Nieznanego Świata podczas pobytu w Toronto i innych miastach stanu Ontario. Z czym obcowaliśmy? Kim są przekazujący, którzy przedstawiają się jako przedstawiciele grupy 44 tysięcy Bytów? Podczas gdy jedni w trakcie seansu pytali o przyszłość Wałęsy i o to, kto wygra w Polsce jesienne wybory (spotkanie odbyło się wiosną), nas interesowały o wiele ważniejsze sprawy. Po obudzeniu Rika, który przez cały czas trwania przekazu - na ile jesteśmy w stanie to ocenić - pozostawał w stanie głęboko zmienionej świadomości (nigdy później z tego, co się działo, niczego nie pamięta), powiedział on, że widział „dużą spiralę światła" i miał wrażenie, że „zmieniła się w gwiazdy, a każda z gwiazd miała osobowość".
 • Słoneczniki wskazują drogę
  Z wyglądu przypominają życiodajne słońce, a ich tarcze obracają się w ślad za jego ruchem na niebie. Nasiona, po opadnięciu kwiatów, tworzą dwie koncentryczne spirale o przeciwnym kierunku skrętu ramion, a ziarna charakteryzują się kodem prążkowym. Autor sensacyjnej hipotezy - fizyk z USA polskiego pochodzenia Maciej Jan Pike-Biegunski - twierdzi, że jedna z najbardziej zagadkowych i fascynujących zarazem roślin na ziemi stanowi przeoczony przez Ericha von Dänikena kosmiczny list sprzed 20 tysięcy lat, w którym zawarte zostały ważne informacje. Niezależnie od tego czy autor ma rację, dawno nie czytaliśmy tak interesujących wywodów.

PONADTO:

 • Bracia młodsi
 • Lech Emfazy Stefański o proroczych portretach i nie tylko
 • Człowiek, którego boi się rak - dr Carl Simonton z wizytą w Polsce
 • Szmilichowski o pewnym „Samotnym Panu"
 • W Poczcie healerów polskich - lekarz poparzonych dr Marian Owoc z Brzozowa i jego maść, którą z uporem „dołują" medyczni ortodoksi
 • Inaugurujemy druk Pamiętnika Niepokornej - to bardzo, ale to bardzo ciekawa lektura, którą zawdzięczamy jednej z czytelniczek NŚ
 • W Dotknięciu Nieznanego  m.in. o dziwnych rocznicach, a w Znanym Nieznanym  o „Przepowiedni Fatimskiej".
 • Także Weres (który rodzi po nowemu).

W sprzedaży



Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.