Nieznany Świat 3/1999 (99)

Nieznany Świat 3/1999

W NUMERZE:

 • To było słońce!
  Sukces wielkiego eksperymentu telepatycznego zorganizowanego przez Nieznany Świat i NAUTILIUSA Radia ZET wszystkich nas zaskoczył. Okazało się, że obraz przekazywany drogą telepatyczną w trakcie emitowanej na żywo audycji trafnie lub w sposób zbliżony odebrało co najmniej stu kilkudziesięciu słuchaczy! Doszło przy tym do niezwykle ciekawych wydarzeń, które relacjonujemy w reportażu „z ostatniej chwili". Czy rację mają astrofizycy z Berlina, którzy uważają, ze podczas eksperymentuj mogło dojść do „podłączenia się" do świadomości zbiorowej i ziemskiego pola morfogenetycznego? Niczego nie naciągamy - prezentujemy fakty i tylko fakty.
 • Kronika Akakor: Księga Jaguara i Orła
  Dalszy ciąg pasjonujących opowieści o zaginionych miastach Ameryki Południowej, z których co najmniej kilka - jak twierdzi indiański wódz Tatunca Nara - przetrwało pod ziemią. W podziemnej Świątyni Akakor razem z latającym statkiem Lhasy oraz innym pojazdem, mającym „siedem długich nóg, które podtrzymują dużą srebrną wazę" (!) przechowywane są także dziwne zielone kamienie i zapisane papirusy. Z materiałów zebranych przez niemieckiego dziennikarza Karla Bruggera (wkrótce potem skrycie zamordowanego w niewyjaśnionych okolicznościach) wynika, że, w obliczu hiszpańskiego najazdu, równolegle ze zniszczeniem Machu Picchu kapłani wymazali wszystkie znaki wskazujące drogi do tego świętego miejsca. Nietknięte pozostały tylko podziemne przejścia do niego z Księżycowej Góry, które istnieją do dziś.
 • Jak indiańscy szamani ugasili gigantyczny pożar dżungli amazońskiej
  Rdzenni mieszkańcy Australii, Aborygeni do dziś geomantyczne linie energetyczne, które przecinają kraj nazywają nicią marzeń. Wiedzieli bowiem o wiele wcześniej niż Europejczycy, że człowiek, który marzy jest szczególnie silnie związany z Ziemią. O rytuałach deszczu, wietrze druidów i wpływie fal alfa lub theta emitowanych w stanach transu oraz ich wpływie na tzw. fronty Fal Schumanna - na podstawie jednego z najbardziej spektakularnych współcześnie wydarzeń ze sfery parapsychologii, którego widownią był w ubiegłym roku brazylijski stan Roiarama.
 • Spotkania z niewidzialną rzeczywistością
  Czyli dziwne ślady i figury na fotografiach zwanych „extra". Prezentujemy wydrukowany w niemieckim piśmie bardzo interesujący artykuł Ernesta Senkowskiego na temat manifestacji zjaw oraz energii na zdjęciach. Kilka z nich - znanych z literatury światowej, w przypadku których nigdy nie udowodniono błędu lub fałszerstwa pokazujemy. Najbardziej zdumiewająca okazuje się jednak seria klatek z filmu emitowanego przez włoską RAIUNO. Można na nich obejrzeć manifestację bytu, którą zobaczyły miliony.
 • Nieznane obiekty orbitalne
  We wczesnych latach 90. zniknęły bez śladu trzy super dyskretne amerykańskie satelity szpiegowskie, a tuż przed wybuchem wojny w Zatoce Perskiej „wcięło" fotozwiadowcę AFP-731, wypuszczonego z wahadłowca ATLANTIS. Rosjanie nie mogą dla odmiany odnaleźć jednej z MOŁNI, wystrzelonych z kosmodromu w Pliesiecku. Powraca po raz kolejny sprawa incydentu z 18 grudnia 1955 r., kiedy to na orbicie okołoziemskiej zaobserwowano rozpad niezwykłego obiektu. W Kosmos - przypomnijmy - nikt wówczas jeszcze na naszej planecie nie latał! Całe zjawisko śledzili i Rosjanie i Amerykanie, których ożywia dziś idea wspólnej wyprawy w poszukiwaniu szczątków tego CZEGOŚ. Czy daleko poza Ziemią krążą anterfakty po pradawnej atomowej wojnie bogów, o jakiej piszą niektórzy badacze przeszłości dziejów Ziemi?

PONADTO:

 • Zagadkowy świat snów (nauka nadal nie potrafi poradzić sobie z ich fenomenologią, a zwłaszcza manifestującymi się niekiedy za pośrednictwem snów wizjami oraz przekazami o charakterze przepowiedni.
 • Śmierć kliniczna, podróż poza ciałem nad Zatoką Meksykańską w „Wizjach Jail"
 • Musimy poznać intencje Obcych - mówi portorykański dziennikarz Jorge Martin, gromadzący od wielu lat relacje, zdjęcia oraz filmy dotyczące fenomenu UFO. Pokazujemy także niezwykłe fotografie, na których utrwalono jednoczesną obecność na niebie dyskoidalnego obiektu i ścigających go amerykańskich samolotów wojskowych.
 • W Poczcie healerów polskich Lech Jan Okuniewski z Gdańska i jego stożkoterapie.
 • Dr Barbara Jaroszkiewicz o instynkcie życia i jego wpływie na nasze zdrowie
 • Szmilichowski za mało wie, by wiedzieć, natomiast Mistrz Weres, jak można domniemywać, wie zbyt dużo, by móc o wszystkim wprost napisać

Bieżący numerStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.