Nieznany Świat 10/1999 (106)

Nieznany Świat 10/1999

W NUMERZE:

 • Strumień wyobraźni
  Dr Win Wenger przytacza ciekawą historię. Pewien młody człowiek, który brał udział w sesji Strumienia Wyobraźni, kiedy zamykał oczy, natychmiast uzyskiwał doskonale czysty obraz starej opony samochodowej. Ponieważ z niczym mu się ona nie kojarzyła, próbował wyrzucić ją ze swego umysłu. Okazało się jednak, że ów obraz uratował jego narzeczoną przed groźnym wypadkiem drogowym. Po sprawdzeniu wyszło bowiem na jaw, że opona w samochodzie kobiety była pokiereszowana i niemal przecięta na wylot. Gdyby pękła na autostradzie, wszyscy by zginęli. O mało znanej metodzie pomocnej w medytacji, terapii i codziennym życiu.
 • Mapiguari - intruz znikąd
  W jednej z najmniej zbadanych stref świata, Amazonii, widywany jest kolejny zagadkowy stwór, tym razem o ciele niedźwiedzia i obliczu małpy. Mógłby to być leniwiec olbrzymi, ale nauka twierdzi, że gatunek ten wyginął przed tysiącami lat. Ki diabeł? - chciałoby się zapytać. Znów prezentujemy fakty - i tylko fakty.
 • Swiatoj czort
  Bardzo, ale to bardzo ciekawy i nietypowy zarazem tekst o słynnym paranormalnym osobniku znanym pod nazwiskiem Rasputina w powiązaniu z losami Rosji, na które w tak wyrazisty sposób oddziaływał. Czy człowiek, o jakim mowa, był częścią karmy tego potężnego państwa, wywierającego istotny wpływ na obraz świata? Zaskakująca pod wieloma względami publikacja naszego australijskiego korespondenta i zarazem mistyka, Piotra Listkiewicza (na odrębną uwagę zasługują liczne unikatowe zdjęcia!) została uzupełniona analizą kosmogramu Rasputina, którą sporządził dr Leszek Weres. Tylko w NŚ.
 • W poszukiwaniu Eldorado
  Wiele wskazuje na to, że legendarne Miasto Złota nie jest jedynie mitem i istnieje w nieprzebranych dżunglach Ameryki Południowej pozostając szczelnie zakryte przed ludzkimi oczami. Czy zwyczaj kąpieli indiańskiego władcy w wodzie ze złotem miał charakter jedynie rytualny, czy także, na co wiele wskazuje, terapeutyczny? Czy w ruinach Eldorado, Tarapalandy oraz innych miast sprzed tysięcy lat mogą czaić się mordercze bronie z czasów Wielkiego Konfliktu w zamierzchłej przeszłości i czy w zgłębieniu ich tajemnic mogłaby pomóc teledetekcja ze sztucznych satelitów Ziemi? Co wie na ten temat Ojciec Edmund Szeliga z Andyjskiego Instytutu Fitoterapii i skąd jego zainteresowanie zorganizowaniem wyprawy w poszukiwaniu pewnego kamiennego miasta w Peru, na pograniczu departamentów Cuzco i Madre de Dios? O tym wszystkim w naszym specjalnym bloku publikacji.
 • UFO Kongres na Sardynii
  Byliśmy na nim obecni, a nasza specjalna wysłanniczka do Cagliari Joanna Burakowska przekazuje wiele interesujących informacji. Największą burzę wywołał zaprezentowany w amerykańskiej sieci telewizyjnej TNT Turner film, który rzekomo „wyciekł" z tajnych archiwów rosyjskiej byłej KGB. Można na nim m.in. obejrzeć operację wywożenia przez sowieckie wojsko z lasów pod Swierdłowskiem szczątków rozbitego dysku - statku pozaziemskiej cywilizacji, sceny powietrznego pojedynku radzieckich MIG-ów bojowych z pojazdami UFO oraz sekcję zwłok humanoida przeprowadzaną przez trzech lekarzy, którzy zaraz potem mieli umrzeć w tajemniczych okolicznościach. Na kanwie tej sprawy między włoskim ekspertem Maurizio Baiatą i rosyjskim UFO-logiem Szurinowem doszło do bardzo ostrego starcia. Ten ostatni uznał bowiem cały dokument za „podróbkę", a o jego sfabrykowanie oskarżył... amerykańską CIA. To tylko jedna z wielu sensacji, o jakich była mowa podczas sardyńskiego kongresu.

PONADTO:

 • Tajemna moc jarzębiny.
 • Angkor: królewski klejnot wśród lian (tym razem o pozostałościach niezwykłego miasta w dżungli w południowo-wschodniej Azji).
 • W Poczcie healerów polskich - Jerzy Strączyński
 • W „Wizjach Jail" Wieczna Pamięć o Martwej Górze
 • Szmilichowski o błędach popełnianych przez ludzi, a Weres nadal o Polsce wróżebnej i astrologicznej.

Bieżący numerStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.