Nieznany Świat 11/1999 (107)

Nieznany Świat 11/1999

W NUMERZE:

 • Ksiądz Ernetti i jego chronowizor
  W wywiadzie udzielonym w 1972 r. pismu Domenica del Corriere włoski zakonnik ojciec Pellegrino Ernetti przyznał, że z grupą dwunastu fizyków zbudował urządzenie, dzięki któremu w laboratorium udało się odtworzyć zapis dźwiękowy głosów ludzi i wydarzeń z odległej przeszłości. Wkrótce po tym prasowym „przecieku" księdzu Ernettiemu nakazano milczenie, a wynalazek, który stał się ponoć przedmiotem zainteresowania wywiadów kilku państw, wzbudził tak wielkie kontrowersje (graniczące z paniką), że z obawy o reperkusje, jakie może spowodować dostanie się go w niepowołane ręce, postanowiono aparaturę zniszczyć. Czy jednak rzeczywiście tak się stało? W udzielonym niedawno wywiadzie pismu Terzomillenio inny duchowny, słynny ksiądz Francois Brune (autor bestsellerowej książki Zmarli mówią) nie tylko potwierdza, że chronowizor księdza Ernettiego rzeczywiście działał, lecz również ujawnia, iż ówczesny papież, Pius XII początkowo zezwolił ojcu Ernettiemu i jego naukowej grupie badawczej na kontynuowanie badań nad tym wynalazkiem i dopiero później, gdy uświadomiono sobie związane z tym niebezpieczeństwa (gdyby taka maszyna działała, nie mogłaby odtąd istnieć żadna tajemnica) nakazano jej demontaż. Wielu jednak wątpi czy nieżyjący od lat Ojciec Ernetti istotnie zabrał tajemnicę swojego odkrycia do grobu. Ksiądz Brune ogranicza się do stwierdzenia, że wszystkie dokumenty w tej sprawie zostały zarekwirowane przez Watykan. Piszemy przypuszczalnie o jednej z największych tajemnic współczesnego świata!
 • Eksperymenty Borysa Marczenki z hałasującymi duchami
  Rosyjski naukowiec i badacz od dawna przeprowadza doświadczenia z poltergeistami. Z niektórymi z nich rozmawia, a także prowadzi w „nawiedzonych" domach pomiary za pomocą specjalnej aparatury. Kandydat nauk technicznych z Sankt Petersburga uważa, że badane przez jego zespół byty cechuje „niewątpliwa inteligencja" i że są one w stanie generować zjawiska fizyczne niemożliwe do osiągnięcia przez współczesną naukę. M.in. na życzenie badaczy jeden z poltergeistów zwiększył wymiary położonych na stole monet do wielkości dłoni. Prezentujemy bardzo interesujące testy w sferze analizy fenomenów paranormalnych. Tylko w Nieznanym Świecie.
 • Zmarli są wśród nas
  Blok kilku publikacji, specjalnie przygotowanych przez nas na listopad. I tak: znany włoski extrasens, parapsycholog i psychokinetyk Nicola Cutolo prezentuje działalność francuskiej grupy badaczy ze Stowarzyszenia Nieskończoności, która systematycznie nawiązuje łączność z osobami nieżyjącymi (w ziemskim rozumieniu tego słowa), nagrywając ich głosy na magnetofon. Rodziny potwierdzają autentyczność głosów swych bliskich i realność kontaktów transkomunikacyjnych. Z kolei Czytelnicy NŚ w Dotknięciu Nieznanego opowiadają o obecności w ich codziennym życiu tych, którzy zmarli (zapisy niektórych przypadków są bardzo poruszające), a niekonwencjonalna terapeutka i psycholog z Kliniki Ortopedii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego na podstawie własnej pracy z chorymi pisze o terapeutycznej roli osób zmarłych. Również tylko u nas.
 • Prekolumbijska piramida Cheopsa i powrót boga Kontiki
  Czyli polski dwugłos o słynnych liniach z Nazca, na temat których wypowiada się dwoje polskich naukowców, od lat prowadzących badania w Peru. Profesor Krzysztof Makowski stawia tezę, że rysunki naziemne z Nazca są w pewnym sensie odpowiednikiem piramidy Cheopsa w Gizie i zwraca uwagę na fakt, że w kulturze peruwiańskiej zmarli byli supermocarstwem. Natomiast profesor Maria Roztworowska, mimo że odżegnuje się od hipotez Dänikena, przyznaje, iż Nazca kryje w sobie nadal wiele zagadek, a cała San Jose jest oknem zwróconym ku gwiazdozbiorowi Oriona.
 • Tajemnice Zatoki Pomorskiej
  Kto przed 23 laty ostrzelał na Bałtyku polski prom „Wawel"? Był to jeden z najdziwniejszych i ściśle utajnionych incydentów na tym akwenie wodnym. Śledztwo wykluczyło tzw. wojskową pomyłkę, a hipoteza meteorytu, który wpadł do morza, szybko zaczęła się chwiać. Czy strefa naszego - i nie tylko naszego - wybrzeża jest systematycznie penetrowana przez niezidentyfikowane obiekty latające? Po raz pierwszy w polskiej prasie prezentujemy sensacyjne zdjęcia, wykonane m.in. przez filmowców niemieckich.

PONADTO:

 • Bioenergetyczne pole w badaniach termograficznych
 • Metamorfozy
 • W Poczcie healerów polskich Wielka Mistrzyni Reiki Joanna Cygan.
 • Te wspaniałe, życiodajne banany (wiele ciekawostek i mało znanych informacji o popularnych owocach południa).

Bieżący numerStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.