Spotkanie z Aleksandrem Rowińskim

Aleksander Rowiński4 października 2006 roku odbyło się spotkanie z Aleksandrem Rowińskim, legendarnym reportażystą, pisarzem i wydawcą, autorem blisko dwudziestu książek, badaczem polskich tropów Inków, twórcą filmu dokumentalnego Inkowie w Polsce. Impreza połączona była z promocją najnowszej książki Aleksandra Rowińskiego Przeklęte łzy Słońca, a przy okazji także jego wcześniejszego tomu na ten sam temat Pod klątwą kapłanów.

Tematem spotkania była jedna z najbardziej frapujących zagadek nieodległej historii. Analizujący ją przez wiele lat A. Rowiński nie tylko udowodnił, że uciekający przed hiszpańską konkwistą Inkowie rzeczywiście dotarli do Polski, lecz także odnalazł na Morawach akt adopcji przez czeskiego krawca Benesza syna inkaskiej księżniczki Uminy, skrytobójczo zamordowanej na zamku w Niedzicy. To jeden z kapitalnej wagi dokumentów, który obala naukowe mniemania, iż opowieści o pobycie Inków na Spiszu są jedynie legendą. Tym samym nadal otwarte pozostaje pytanie o miejsce ukrycia w Polsce legendarnego inkaskiego skarbu - jak wszystko na to wskazuje - obłożonego klątwą. Co najważniejsze zaś, niewykluczone, że gdzieś obok nas żyją ludzie, którzy są bliscy rozwiązania tej zagadki.
Obie książki Aleksadra Rowińskiego: Przeklęte łzy Słońca i Pod klątwą kapłanów (uwaga, końcówki nakładów!), podobnie jak videokasetę z filmem Inkowie w Polsce można nabyć w naszej księgarni.

Bieżący numerStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.