Jerzy „Słoma” Słomiński (VIDEO)

O czym mówią bębny - pozamuzyczne aspekty grania rytmów + koncert. (21.03.2018, Warszawa).

Jerzy „Słoma” Słomiński – architekt kultury bębniarskiej w Polsce i pierwszy w naszym kraju przewodnik muzyczny po bębniarskiej sztuce miłości i pokoju. Prekursor wytwarzania bębnów z jednego kawałka drewna, współzałożyciel Orkiestry RAZEM i ONZ oraz projektów własnych Bębnoluby i Przedwietrze. Współpracował m.in. z: Brygadą Kryzys, Ossjanem, A. Krzysztoń, Mamadou, Diuf, Włodkiem Kiniorskim. Obecnie gra z zespołami: Łontanara, ONZ, Lelek i D’RB, prowadzi warsztaty oraz realizuje projekt Rodzinny Dom Kultury Pokoju.

Okazją do tego spotkania jest rozpoczęcie przez „Słomę” wydawania zgromadzonych przez 20 lat różnych nagrań (obecnie dostępne są 4 płyty: RYTM, Ethno-Demo, Brzmienia 1984-1994, ŁAADOO).

Nasz gość opowie o pozamuzycznych aspektach grania rytmów i ścieżkach, które doprowadziły go do Tu i Teraz. Zagra nam również na bębnach cztery rytmy, zaprosi do zaśpiewania „RAZEM” oraz wprowadzi w swoją autorską metodę prowadzenia warsztatów „Ja To Twój Rytm, Ty To Mój Rytm”.

Zapraszamy do obejrzenia relacji ze spotkania.

W sprzedażyNewsletter

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.