Spotkanie z Hanną Kotwicką

1 grudnia 2006 roku odbyło się spotkanie z Hanną Kotwicką, wydawcą oraz autorką licznych książek poświęconych Kalendarzowi Majów. Letimotivem dyskusji z udziałem naszego gościa i Czytelników był Rok 2012 w kalendarzu Majów - Losy ludzi i planety.

Hanna Kotwicka
Hanna Kotwicka

1 grudnia 2006 r. odbyło się spotkanie z Hanną Kotwicką, wydawcą oraz autorką licznych książek poświęconych Kalendarzowi Majów, najwybitniejszym w Polsce znawcą sygnalizowanej tematyki. Impreza była połączona z promocją najnowszej książki Hanny Kotwickiej KALENDARZ MAJÓW I NUMEROLOGIA. Kto jest kim, a letimotivem dyskusji z udziałem naszego gościa i Czytelników był Rok 2012 w kalendarzu Majów - Losy ludzi i planety.

W trakcie spotkania z Hanną Kotwicką wyświetlony został sprowadzony przez nią do Polski i prezentowany jedynie na pokazach zamkniętych film Biała Droga Elke von Linde oraz Michaela Springera, który jest zapisem spotkania szamanów, kapłanów a także starszyzny szczepów z Ameryki Północnej i Południowej, jakie odbyło się w 2003 r. w Meridzie. i na które zostali po raz pierwszy zaproszeni także przedstawiciele innych kultur. Odsłania on przekazy, proroctwa, mądrości kultur prekolumbijskich, które - w przeciwieństwie do światopoglądu cywilizacji zachodniej, kształtowanego z pozycji własnego Ja - opierały się na wglądzie i zaufaniu do siebie samego oraz całego procesu Stworzenia. Stąd w języku Majów pozdrowienie brzmiało: In lak’ech, a lak’en, co znaczyło: Ja jestem w tobie, a ty jesteś we mnie.

To frapujący filmowy dokument, a przybycie na organizowane przez spotkanie stanowiło niepowtarzalną okazję, by się z nim zapoznać i przekonać, co sami Majowie mówią na temat przypisywanego ich kalendarzowi „końca świata”.

Bieżący numerStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.