Dusza i seks

Poziom zgody duszy na związek z konkretnym partnerem można ustalić za pomocą metod pozazmysłowych. Z tego punktu widzenia ważny okazuje się zwłaszcza aspekt duchowy. Równie istotne jest jedna współżycie fizyczne


dr Włodzimierz Borzęcki 10/2018

W artykule, opublikowanym w numerze 6 NŚ z 2016 r., sformułowałem tezę, iż o jakości związku decydują takie parametry, jak harmonia biopola, zgodność duchowa, tolerancja zapachowo-smakowa, zgodność charakterologiczna, numerologiczna, biorytmiczna i astrologiczna (tu wyszczególnione według hierarchii ważności). W tekście, o jakim mowa, nie uwzględniono dwóch dodatkowych czynników decydujących o wartości związku. Chodzi o aprobatę dusz obojga partnerów wobec związku, czyli aspekt metafizyczny oraz zgodność seksualną, czyli aspekt fizyczny. Ponieważ wspomniane czynniki mają największy wpływ na poczucie szczęścia w związku, wymagają odrębnego i bardziej dogłębnego omówienia.

Aprobata dusz

Istnienie duszy, reinkarnacji oraz karmy stanowi istotę życia. Samsara w hinduizmie oznacza cykl inkarnacyjny, tzw. koło narodzin i śmierci, a więc kolejne wcielenia duszy w ciele fizycznym. Dusza jest iskrą, cząstką boskości i dlatego okazuje się nieśmiertelna, wieczna. (…)

Przeglądaj spis treści numeru 10/2018 lub zamów wersję elektroniczną NŚ

Kluczem do wzrostu duchowego człowieka i zarazem jego warunkiem są relacje międzyludzkie. Najważniejsza z nich to relacja między kobietą a mężczyzną, bo to ona gwarantuje ciągłość pokoleniową, ona wyznacza w dużej mierze rytm życia, i to od jej jakości zależy nasze zdrowie i samopoczucie. Każde doświadczenie, każdy kontakt z drugim człowiekiem stwarza możliwość wyboru. Jesteśmy dla siebie lustrami, w których przeglądają się nasze dusze, uczymy się od siebie nawzajem. Głównym zadaniem w relacji jest dostrzec w każdej ludzkiej istocie boskość, czyli duszę odgrywającą swoją rolę w teatrze życia. A nasze życie jest udane, gdy dajemy i otrzymujemy miłość.

Skoro prawdziwym celem związku okazuje się uczenie, rozwój duchowy obu partnerów, najlepsze szanse ku temu mają pokrewne dusze. Tylko z pozoru wydaje się, że przeciwieństwa (w gruncie rzeczy różnice w parametrach) przyciągają się, a pokonywanie trudności w sferze porozumiewania się szlifuje duszę. Kiedy dwoje ludzi wchodzi w relację, ich biopola przenikają się i z biegiem czasu tworzy się między nimi subtelny sznur energetyczny. Jakość wypełniającej wspólne biopole energii zależy od stanu czwartej indywidualnej aury połączonej z czwartą czakrą. Na tym czwartym poziomie aury i czakry wyrażamy swoją miłość, a ów poziom to pomost łączący świat fizyczny i duchowy, a więc niebo i ziemię. Na nim właśnie zachodzi największa interakcja z partnerem. Może być ona pozytywna, odżywiająca biopole i w konsekwencji wpływająca korzystnie na nasze życie, albo negatywna, co uszkadza pole auryczne i prowadzi do chorób.

Im zatem wszystkie dziewięć parametrów u partnerów wspólnie wędrujących przez życie jest bardziej zgodnych, tym częściej ich biopola pulsują podobną częstotliwością i następuje większe zjednoczenie obojga. Pola wówczas uzupełniają się i korzystnie na siebie wpływają. (…)

Dlatego u ludzi istnieje tendencja do przyciągania podobnych osobowości, o zbliżonych do siebie wibracjach. Bardzo głęboki związek rodzi się w sytuacji, gdy więzy między partnerami tworzą się na poziomie wszystkich czakramów…

To jedynie fragment artykułu. Pełną wersję przeczytasz w NŚ 10/2018 dostępnym także jako e-wydanie

Numer bieżącyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.