Argentyna: Przypadki teleportacji na drodze nr 5

Jazda czwartym odcinkiem drogi krajowej nr 5, łączącej Trenque Lauquen i Santa Rosa, może zakończyć się nagłym przeskokiem o wiele kilometrów


 10/2018

Zdarzenia, podczas których dochodzi do nagłego przemieszczenia się w przestrzeni samochodów (zarówno osobowych jak i ciężarowych) nie znajdują naukowego wyjaśnienia. Także w konfrontacji z tego rodzaju faktami badacze zajmujący się fenomenami z pogranicza rozkładają ręce. Tymczasem lista przypadków teleportacji na wspomnianej drodze jest naprawdę długa.

Najwięcej zgłoszeń napłynęło między styczniem a grudniem 2012 r. Później zjawisko ustało, a relacje na jego temat przestały interesować media. Jedno jest pewne: teleportacje naprawdę miały tam miejsce, jednak ci, którzy ich doświadczyli niechętnie o tym opowiadają.

Luis Burgos z organizacji Investigadores de Campo Ovni Unidos (ICOU) uważa, że to charakterystyczna cecha dla drogi nr 5 (łączącej prowincje La Pampa i Buenos Aires), w rejonie której przez lata dochodziło do licznych spotkań z UFO, choć brak jednoznacznych przesłanek pozwalających łączyć oba te zagadkowe zjawiska.

Przeglądaj spis treści numeru 10/2018 lub zamów wersję elektroniczną NŚ

- Wspomniana droga i inne obszary w prowincji La Pampa bez wątpienia „przyciągają” niezidentyfikowane obiekty latające. Najciekawszy jest jednak fenomen teleportacji – powiedział Burgos w rozmowie z dziennikiem Diario Popular.

Badacz, kierujący również Argentyńską Fundacją Ufologiczną (FAO), jaka zajmowała się wieloma zdarzeniami w sąsiedztwie wspomnianego odcinka drogi, uważa, że mimo zgromadzonych informacji, trudno wyjaśnić

co się tam dzieje

Świadkowie teleportacji mówią o wrażeniu zgubionego czasu (ang. missing time). Objawia się on tym, że kierowcy lub pasażerowie aut tracą niespodziewanie przytomność, a kiedy ją odzyskują, znajdują się w innym miejscu, nie pamiętając, co się z nimi działo…

To jedynie fragment artykułu. Pełną wersję przeczytasz w NŚ 10/2018 dostępnym także jako e-wydanie

Numer bieżącyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.