Pamięć ścian - jak wpływa na nas energia pomieszczeń

Ludzkie emocje, cierpienia i przeżycia pozostawiają w otoczeniu silny ślad energetyczny. Ściany dosłownie chłoną wibracje, które utrwalają się w nich na lata. To dlatego osoby sensytywne czują się dobrze albo źle w jakimś pomieszczeniu...


Ada Edelman, NŚ 12/2019

Gdziekolwiek przebywamy, pozostawiamy swoje ślady: zapach, odciski palców czy zgubiony włos. Zostawiamy także swój ślad energetyczny, dzięki czemu radiesteci czy jasnowidze mogą zlokalizować i rozpoznać jego właściciela. Jest on niczym linie papilarne, niepowtarzalny i utrzymuje się bardzo długo.

(...) Warto zwrócić uwagę na liczne i bardzo popularne powiedzenia odnoszące się do energetyki ciała oraz jego interakcji z otoczeniem. Często słyszymy na przykład, że kogoś rozpiera energia bądź komuś jej brak. Przekonanie o istnieniu niewidzialnej i niewykrywalnej dla przyrządów życiodajnej siły jest w nas silnie zakorzenione. Chodzi o osobiste unikalne pole energetyczne towarzyszące każdemu człowiekowi, wpływające również na miejsca, gdzie spędza on dużo czasu.

Przeglądaj spis treści numeru 12/2019 lub zamów wersję elektroniczną NŚ

(...) Wiara w istnienie miejsc o niekorzystnej aurze jest stara jak ludzkość. Wiele osób sensytywnych potrafi wyczuć pulsowanie negatywnej energii w przestrzeni napiętnowanej tragedią lub zbrodnią, nawet jeżeli nie posiadają o niej żadnej wiedzy. Nasi mądrzy pradziadowie wiedzieli z kolei, że pod drzewem, na którym ktoś się powiesił, nic już nie urośnie. Starannie dbali też, by cmentarze znajdowały się z dala od ludzkich siedzib, aby nie zaburzać równowagi między sacrum śmierci a profanum życia. Innymi słowy, w dawnych epokach zdawano sobie sprawę, że nie należy mieszać energii, niezależnie od tego, czym są i skąd się biorą. Związane z tym prawdy i ostrzeżenia pojawiały się w legendach oraz przypowieściach.

Najczęściej ze złą energią kojarzone są: rozstajne drogi...

To jedynie fragment artykułu. Pełną wersję przeczytasz w NŚ 12/2019 dostępnym także jako e-wydanie.

Bieżący numerStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.