Słowiański przekaz o Wielkiej Tradycji Północy

Czym jest Wielka Tradycja Północy? Wiedzą ezoteryczną, sposobem na lepszą egzystencję, życiem codziennym, tradycją słowiańskich ludów? Przekazem dawnych przodków dla współczesnego Słowianina?


Grzegorz Skura 2/2019

Najbardziej bliska prawdy odpowiedź brzmi: prastarą wiedzą, lecz samo przez się niczego to nie wyjaśnia. Trzeba bowiem zapytać, co wspomniana wiedza wnosi do naszego życia?

Co ogólnie wiemy o świadomości, kulturze, egzystencji naszych przodków w czasach przed spisaną historią? Czy słyszeliśmy o ich umiejętnościach uzdrawiania, medytacji po naszemu? Więcej wiemy o wschodnich praktykach duchowych sprzed kilku tysięcy lat niż o własnych. Tymczasem okazuje się, że Tradycja Słowiańska jest znacznie starsza, gdyż istniała przed słowem pisanym. Naszym pismem były Rezy, Czerty i Runy. Taką symboliką zapisywaliśmy informacje, a całą resztę z pokolenia na pokolenie przekazywano ustnie.

Żyjąc rytmem Matki Ziemi według pór roku i przesileń, obserwując gwiaździste niebo nad głowami, byliśmy znani jako Sławne Ludy, posługujące się energiami i potrafiące korzystać z ziemskich oraz kosmicznych żywiołów. Np. po to, by sprowadzić deszcz, gdy zagrażała susza, czy też oczyścić ciała fizyczne i energetyczne. Znaliśmy sposób uzdrawiania istot żywych, jak i harmonizowania przestrzeni, w której żyliśmy. (...)

Przeglądaj spis treści numeru 2/2019 lub zamów wersję elektroniczną NŚ

Wiano słów zrodziło naszą nazwę: Słowianie

Wielka Tradycja Północy... Jej nazwa własna w języku rosyjskim to Drewnaja Sjewjernaja Tradycja. Drewnaja, czyli dawna, wielka, znana - próżno by szukać odpowiednika  polskiego zawartego w jednym słowie. Inne nazwy tej Tradycji to: Tradycja Trzech GłówStarożytna Północna TradycjaMocne Trzy Głowy.

To jeden z wielu korzeni słowiańskiego drzewa wiedzy. Drzewa odradzającego się w ludzkich sercach i umysłach. Wiedzy wszechrzeczy, ezoteryki, białej magii, psychotroniki, sztuki medytacji, oddechu, energii seksualnej, sztuk walki (szczególnie tych bezkontaktowych), gimnastyki słowiańskiej, sztuki kierowania energiami, uzdrawiania, łączności z Przyrodą i Kosmosem. 

To kropelka oceanu wiedzy: tego, co zostało na tysiące lat schowane i zapomniane. Iskierka czegoś ukrytego w nas samych przez dawnych szamanów...

To jedynie fragment artykułu. Pełną wersję przeczytasz w NŚ 2/2019 dostępnym także jako e-wydanie

Bieżący numerStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.