Czy mamy szanse na korektę przyszłości?

Zgodnie z kalendarzem Tong Shu, który powstał w wyniku obserwacji astrologicznych, losowi przyznaje się tylko 33 procent wpływu na ludzkie życie i powodzenie. 


Olga Grzybowska

Nie ma chyba ani jednej osoby, która mimo materialistycznych poglądów i wiary we własne siły nie chciałaby wcześniej wiedzieć, czy jej wysiłki przyniosą zamierzony efekt, a życie potoczy się po naszej myśli. Czynnik niepewności potrafi bowiem podtruć świadomość nawet najbardziej zagorzałych optymistów.

Generalnie niepokój na temat przyszłości pojawia się w związku z jakimś konkretnym problemem. Mogą to być wątpliwości dotyczące inwestowania, kłopoty w pracy, trudności w życiu osobistym, brak pieniędzy, niemożność zajścia w ciążę etc. Mimo że wszystkie te dziedziny są dla nas bardzo ważne, większości ludzi nie przychodzi do głowy poszukać jakiegoś sposobu zbadania własnych perspektyw. 

Można oczywiście zasięgnąć rady wróżek, jasnowidzów czy astrologów, ale kluczową kwestią pozostaje wiarygodność uzyskanych tą drogą prognoz, przede wszystkim zaś aspekt praktyczny, czyli możliwość skorygowania ewentualnej niekorzystnej wersji wydarzeń.

 Przeglądaj SPIS TREŚCI numeru 4/2018

Warto w związku z tym opowiedzieć o pewnej sztuce prognozowania i korekty przyszłości zwanej Ba Zi (czyta się Ba Dzy), która pozwala ocenić nasz potencjał szczęścia w sferze zdrowia, dobrobytu i relacji partnerskich oraz - w razie potrzeby - zastosować środki naprawcze.

Co to jest Ba Zi?

Ba Zi jest sztuką, która wyrosła na glebie filozofii taoistycznej w starożytnych Chinach. Filozofia ta zakłada m.in., że życie i przyszłość człowieka w równym stopniu zależą od trzech czynników: losu (przeznaczenia/szczęścia), własnych działań oraz środowiska, przy czym we wszystkich tych zakresach wpływ szacowany jest na poziomie jednej trzeciej (33 procent)...

To jedynie fragment niniejszego artykułu. Pełną wersję przeczytasz w NŚ 4/2018 dostępnym także jako e-wydanie.

W sprzedażyNewsletter

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.