Spotkania z równoległą rzeczywistością

Z roku na rok coraz częściej mówi się o fizyce kwantowej, paralelnych wszechświatach i matrycy naszej rzeczywistości. Bardzo dużo osób dzieli się też swoimi doświadczeniami przypominającymi kontakt z równoległą rzeczywistością. Ludzie ci twierdzą, że otarli się o inne wymiary istnienia.

Poniżej prezentujemy fragment publikacji zamieszczonej w wrześniowym NŚ (09/2016).

Równoległe rzeczywistości przypominają nasz świat, lecz pewnymi (często drobnymi) elementami różnią się od niego. Czy mamy tu zatem do czynienia z nową kategorią niezwykłych zjawisk? A może to znak, że ludzka świadomość ewoluuje, dzięki czemu niektórzy mogą już zaglądać w alternatywne domeny?

Od kilku lat w środowiskach związanych z parapsychologią, ezoteryką i szeroko pojętym nieznanym pojawiają się relacje o przeżyciach, które trudno jednoznacznie sklasyfikować. Nie pasują one do żadnej z przyjętych kategorii, a wysoki stopień dziwaczności sprawia, że doświadczający ich ludzie wolą milczeć, bojąc się oskarżeń o utratę kontaktu z rzeczywistością. Paradoksalnie osoby, o jakich mowa, doświadczają właśnie czegoś takiego. Mówiąc konkretniej, twierdzą, że udało im się wejść w interakcję z rzeczywistością równoległą do naszej - i mają związane z tym świadome wspomnienia. Ich przeżycia przypominają przeskoki z naszej realności w świat alternatywny, gdzie wiele rzeczy wygląda podobnie, ale są też zauważalne różnice. Te trudne do wytłumaczenia w kategoriach racjonalnych doznania zachodziły samoistnie i miały charakter niekontrolowany, a świadkowie ich nie rozumieli, przez co stawały się dla nich balastem w codziennej egzystencji.

O tym, jak takie przeskoki w równoległą rzeczywistość wyglądają w praktyce, dowiemy się z kilku relacji przedstawionych w kolejnych częściach niniejszego artykułu. Większość z nich pochodzi z Polski.

Dużym krokiem w dyskusji na temat tego typu doznań była publikacja książki Kwantowa rzeczywistość. Naukowe wyjaśnienie zjawisk nadprzyrodzonych (wyd. 2015; książka dostępna w Księgarni pod adresem www.nieznany.pl - przyp. red.), w której Danuta Dudzik – mieszkanka południa Polski opisała dr Danucie Adamskiej-Rutkowskiej swoje niezwykłe przeżycia rozgrywające się gdzieś na skrzyżowaniu naszej rzeczywistości z równoległym uniwersum. Okazuje się jednak, że to, o czym mówiła pani Dudzik, stało się udziałem większej grupy ludzi. Dla niektórych doświadczenia te miały charakter ciągły, innym udało się przeniknąć w paralelną rzeczywistość tylko raz. Bez względu na częstotliwość tych doznań świadkowie byli nimi zwykle równie oczarowani, co skonsternowani.

Podejmowanie tak kontrowersyjnego wątku wiąże się z długą listą pytań. Na czoło wysuwa się zagadnienie, czy mamy tu do czynienia z odrębną kategorią zjawisk pozazmysłowych? A jeśli tak, to czy rozgrywają się one na płaszczyźnie fizycznej - namacalnej, czy raczej mentalnej, stanowiąc rodzaj wizji?....

Więcej w wrześniowym numerze NŚ (09/2016) str. 4-9

Numer bieżącyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.